ELF - Władca pierścieni

Off-topic: tematy związane z techniką

ELF - Władca pierścieni

Postprzez sw czwartek, 11 marca 2004, 14:27

Zmieniłem właśnie olejek na ELF Exellium 5w50 pełen syntetyk i przestałem słyszeć silnik (nie, nie, wcale nie wlalem go do uszu). Autentycznie moje 1.5dCi chodzi ciszej i przyspiesza lepiej, obroty po odjeciu gazu wolniej spadają. Po prostu pięknie.
Polecam.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez arek czwartek, 11 marca 2004, 14:51

:P Hej,a jaki miałeś wcześniej.Pozdrowionka :!: :!: :!: :roll:
Avatar użytkownika
arek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 14 stycznia 2004, 00:00
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez sw piątek, 12 marca 2004, 09:39

arek napisał(a)::P Hej,a jaki miałeś wcześniej.Pozdrowionka :!: :!: :!: :roll:


Oryginalny półsyntetyk (nie wiem co leją do nowych autek, ale tez elfik).
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Bullitt piątek, 12 marca 2004, 10:22

sw napisał(a):
arek napisał(a)::P Hej,a jaki miałeś wcześniej.Pozdrowionka :!: :!: :!: :roll:


Oryginalny półsyntetyk (nie wiem co leją do nowych autek, ale tez elfik).


U nas w serwisie (Decar) twierdza, ze dCi sa zalewane pełnym syntetykiem. :?: 8O Juz sam nie wiem :?
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez sw piątek, 12 marca 2004, 11:20

Bullitt napisał(a):
sw napisał(a):U nas w serwisie (Decar) twierdza, ze dCi sa zalewane pełnym syntetykiem. :?: 8O Juz sam nie wiem :?


To nie serwis zalewa tylko producent. U mnie w serwisie powiedzieli, ze wszystko jest zalewane pol-synt. Koszt pol-synt to 90zl a synt. 180. Nie wierze, zeby nie liczyli kosztow biorac pod uwage, ze po 5 tysiacach i tak powinno sie wymienic olej.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez Bullitt piątek, 12 marca 2004, 14:35

sw napisał(a):To nie serwis zalewa tylko producent. U mnie w serwisie powiedzieli, ze wszystko jest zalewane pol-synt. Koszt pol-synt to 90zl a synt. 180. Nie wierze, zeby nie liczyli kosztow biorac pod uwage, ze po 5 tysiacach i tak powinno sie wymienic olej.


To, że producent to jasne, tylko zapierają sie: teraz juz syntetyk, tak samo jak zapieraja sie, ze nie wymieniac po 5 kkm. A ja i tak im nie wierze i wymieniam :twisted: Zdziwiłem sie wlasnie tym syntetykiem, bo jak szukałem info w listopadzie to wyszło- Elf Turbodielel 10W40, półsyntetyk, a teraz jak znajomemu dolewali to Elfa Synthese
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Jaki Elf zalewany jest do silnika 1.6

Postprzez broda czwartek, 1 kwietnia 2004, 12:38

Czy Elf pełny syntetyk. Czy to może Elf revolution?

Broda
Avatar użytkownika
broda
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Puławy

Re: ELF - Władca pierścieni

Postprzez jon104 środa, 19 maja 2004, 16:48

sw napisał(a):Zmieniłem właśnie olejek na ELF Exellium 5w50 pełen syntetyk i przestałem słyszeć silnik (nie, nie, wcale nie wlalem go do uszu). Autentycznie moje 1.5dCi chodzi ciszej i przyspiesza lepiej, obroty po odjeciu gazu wolniej spadają. Po prostu pięknie.
Polecam.


:roll: No i wreszcie i mój kangoo-rek doczekał się (8700 km) nowego oleum. :wink: Aż ogonkiem merdał jak mu wlewali ELF Exellium 5w50 o filterku nie zapominając :wink:
Przy okazji muszę pochwalić serwis u dilera gdzie kupowałem autko (Renault Wektor w Bielsku- Białej) nie dość, że cena do zaakceptowania, to jeszcze autko umyli i sprawdzili klocki.
A spostrzeżenia co do zachowania po wymianie - patrz wyżej (cytat) :P
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez wodzoo środa, 19 maja 2004, 17:13

Ja tez juz zalalem .Mialem 22 tys.,ale lepiej puzno niz wcale :D .Wlalem Elf SYNTHEZE 5W40 i tez odczuwam male zmiany w pracy silnika .Pojezdzimy zobaczymy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1,5 dci 65KM
Avatar użytkownika
wodzoo
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez orys środa, 23 czerwca 2004, 09:41

Witam

I ja wymieniłem olej po pierwszych 12500 tyś.km
Ale wszyscy mówili żeby nie wymieniać bo przecież na pierwszym przeglądzie ci wymienią :lol:
W serwisie pracownik się zaśmiał jak powiedziałem że chcę wymienić olej i powiedział że jak nie mam co robić to żebym żoną się zajął (*** podejście) :lol:
I wymieniłem olej, nie w stacji serwisowej Renault, ale w niezrzeszonym serwisie naprawczym za 16zł z podkładką :P
Olej ELF syntetik 5W50 z filtrem wyniósł mnie 160zł (w serwisie Renault ok300zł)
Naprawdę, chciałem wymienić w serwisie ale podejście do klienta zniechęciło mnie dokładnie
Może nie potrzebnie wymieniłem, ale lepiej się czuję jak moj somochodzik ma nowy olej, a ja nie zbiednieje od 176zł :?
Pozdrawim orys
Gwiezdny Pył 1.5 dci 65KM (kaleido)
Avatar użytkownika
orys
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela, 9 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Białystok

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości