punkty karne

Off-topic: tematy związane z techniką

Postprzez skarb wtorek, 4 lipca 2006, 18:22

Też ostatnio miałem jajka jak wracałem z nad morza.

Pytam się jak tam i jakiś debil mi mówi żę czysto - a za 5 km stali. (Szczęście, że akurat musiałem telefon odebrać i akurat zwolniłem).

Jedyna rada to się pytać co 5 km i szczególnie uważać zwłaszcza w soboty i niedziele jak tiry nie jeźdżą bo tak to od razu ktoś wyprostuje albo zdementuje błędną wiadomość.

Nie sądzę,że policji chce się używać CB - przecież im wystarczą ci co go nie mają - i tak zarobią. A czasami się pijany trafi i cały dzień można odpocząć bo to przecież kilka razy więcej kaski i hurtem od razu.

Potwierdzam natomiast, że ostatnio są bardziej mobilni - zauważam to na drodze PIOTRKÓW-WARSZAWA - co trochę zmieniają miejsca postoju ale tam jest tak duży ruch, że są monitorowani na bieżąco i ciężko się dać złapać chyba że ktoś wyłącza nasłuch po otrzymaniu informacji.

Pozdro

[/list]
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Postprzez kavka wtorek, 4 lipca 2006, 18:46

Potwierdzam natomiast, że ostatnio są bardziej mobilni - zauważam to na drodze PIOTRKÓW-WARSZAWA - co trochę zmieniają miejsca postoju ale tam jest tak duży ruch, że są monitorowani na bieżąco i ciężko się dać złapać chyba że ktoś wyłącza nasłuch po otrzymaniu informacji.

Wczoraj potrafili stać jeden za drugim w odległości 1 km . Ale tak jak mówisz wystarczy dobrze słuchać i jest się czystym :wink: Na mało uczęszczanych drogach lepiej pytać konkretnego mobila ...
Obrazek
Avatar użytkownika
kavka
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1514
Dołączył(a): sobota, 16 lipca 2005, 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Bullitt środa, 5 lipca 2006, 13:17

Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Postprzez PanKot środa, 5 lipca 2006, 21:43

Bullitt napisał(a):Zbyszku POCZYTAJ SOBIE


Dzięki. Poczytałem.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: punkty karne

Postprzez nowicjusz środa, 7 kwietnia 2010, 17:55

Panowie jak to jest właściwie z tą jazdą, aby mnie nie złapała Policja. Wczoraj jechałem przez mała wioskę i było ograniczenie do 40 km na godz. Znałem ta drogę i wiedziałem jak prowadzi. Te 40km do dość mierna jazda - jak w mieście można jechać 50. Pomyślałem , że jak będę jechał 50 to nie będzie aż tak źle i tak jechałem, a tu za zakrętem stoją. Myślę ,ze nie będę już zwalniał bo będzie podejrzanie i o dziwo wcale mnie nie zatrzymali. Ale spotkałem znajomego i opowiadał mi ,ze tam też jechał kiedyś 50 -siątką i go namierzyli i dostał 100zł mandatu. Trochę się przestraszyłem i powiedziałem sobie ,że będę jednak przestrzegał tych znaków prędkości, pieniędzy za dużo nie mam , a i nowemu kierowcy jak jakieś punkty na wsadzają to i ponowne zdawanie na prawko by mnie dobiło psychicznie.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: punkty karne

Postprzez slay środa, 7 kwietnia 2010, 18:24

Może mam stare dane, ale jeśli się nic nie zmieniło to:
Do 10 km/h do 50 zł
O 11-20km/h od50 do100
O 21-30km/h od100do 200
Chyba nie mówił całej prawdy :)
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: punkty karne

Postprzez Lucass środa, 7 kwietnia 2010, 18:43

Z własnego doświadczenia powiem, że przy przekroczeniu o 10 km/h naprawdę rzadko zatrzymują. Do tego błąd licznika, który zawsze (jeżeli masz fabryczny rozmiar kół) zawyża prędkość o ok. 10%.
Sam tak jeżdżę, że te 10 km zwykle dokładam.
Ale jak trafisz na napaleńców... :twisted:

Kiedyś były wytyczne, żeby przy pomiarze prędkości radarem uwzględniać 10% błąd. Ale to było w czasach kiedy radary stały na trójnogu, a ręczny K-15, to był szczyt techniki :lol:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: punkty karne

Postprzez Szumak środa, 7 kwietnia 2010, 22:30

Radar jak każde narzędzie pomiarowe musi pokazywać prędkość faktyczną bo inaczej nie uzyskałby homologacji i nie zostałby dopuszczony do użytku. Bez tego każdy sąd podważyłby zasadność wytoczonej "piratowi" sprawy.
Innymi słowy jak jedzie się z prędkością 50kmph to radar wskazuje ~42kmph przy fabrycznych kołach.
O ile się nie mylę, to obecnie mogą się przyczepić do kierowcy, który przekroczy dozwoloną prędkość o 5kmph i fotoradary są chyba w ten sposób ustawiane (czyli na 55kmph prędkości faktycznej).
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: punkty karne

Postprzez Lucass czwartek, 8 kwietnia 2010, 11:35

Myślę, że to sprawa indywidualna jednostek. Jak gdzieś mają słabsze wynik,i to ustawiają na 5. Gdyby w Krakowie ustawiali na tak niską tolerancję, to nie miałby kto potem tylu kierowców obrobić :lol:
BTW znam pojedynczy przypadek rozprawy w sądzie z przekroczeniem na foto o 6 km/h.
Osobiście uważam to jednak za lekkie przegięcie.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Poprzednia strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości