"Chrupanie", "grzechotanie"?

Off-topic: tematy związane z techniką

Postprzez jon104 środa, 1 grudnia 2004, 20:17

:? Rzeczywiście, wątek umarł :wink: śmiercią naturalną :wink:
Czyżby odgłosy zanikły :?: U mnie przynajmniej chyba tak, bo po prostu zapomniałem o sprawie :?

Od tego czasu (kwiecień) przejechałem 10tys km (tylko/aż) i wyraźnie zmieniła się charakterystyka pracy silnika. Przede wszystkim niesamowicie wzrosła elastyczność i tzw. ciągnięcie od dołu czyli w zakresie 1100 -1500 rpm autko się zbiera i nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów, a także nie ma żadnych zjawisk związanych z tzw "turbodziurą" :D Nie powiem, podoba mi się coraz bardziej :lol:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ufo wtorek, 14 grudnia 2004, 19:05

Witam
Czy udalo sie w koncu komus ustalic przyczyne tych odglosow. Mam podobne problemy (przebieg 20 000 km). U mnie slychac je nie tylko przy przejezdzaniu nierownosci ale takze przy hamowaniu silnikem przy malej predkosci (zwlaszcza na 2 biegu).

I jeszcze pytanie czy macie problem z innymi dziwnymi odglosami w aucie. U mnie cos trzaska na dziurach z tylu samochodu i nie moge dojsc co. Wydaje sie jakby byly niedomkniete drzwi ale chyba to nie to.

pozdrawiam,
radek
Avatar użytkownika
ufo
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 30 listopada 2004, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez yasak wtorek, 14 grudnia 2004, 22:26

I jeszcze pytanie czy macie problem z innymi dziwnymi odglosami w aucie. U mnie cos trzaska na dziurach z tylu samochodu i nie moge dojsc co. Wydaje sie jakby byly niedomkniete drzwi ale chyba to nie to.

U mnie telepało się mocowanie tylniego pasa, dokręciłem i teraz jest OK.

Pozdrawiam Yasak
Blue Privilege 1,2 16V
Avatar użytkownika
yasak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez yasak wtorek, 14 grudnia 2004, 22:27

U mnie telepało się mocowanie tylniego pasa, dokręciłem i teraz jest OK.

Pozdrawiam Yasak
Blue Privilege 1,2 16V[/quote]
Avatar użytkownika
yasak
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 331
Dołączył(a): wtorek, 27 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PanKot czwartek, 16 grudnia 2004, 08:36

miałem dziwne odgłosy w silniku od jakiegoś czasu. Jak silnik schodził z obrotów gwałtownie to słychać było jakieś "miałczenie" w silniku. Wczoraj mechanik namierzył niesprawność: łożysko w pompie wodnej. Czeka na mnie warsztat i wydatek 440 zł - tak określił (nie ASO). Pompa wodna napędzana jest z paska rozrządu i przy jej wymianie trzeba również wymienić pasek - szkoda bo niedawno wymieniałem cały rozrząd. Mam jakieś 10 tys. po wymianie. Podobno nie można z tym zwlekać bo jak łozysko całkiem się rozleci to pasek dostanie luzu, przeskoczy na zębach i zawory wywalą dziurę w tłokach.
No i jak zwykle takie robótki trafiają się w chwilach kiedy kasa jest pod kreską - idą święta i każda złotówka jest na wagę złota.
Czy ktoś miał już wymienianą pompę wodną? Czy objawy były podobne?
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shoem czwartek, 16 grudnia 2004, 14:36

...a jaki masz przebieg bo mi też tam coś mruczy??
myślałem że to napinacz paska akcesoriów, po wymianie jest dużo lepiej ale dalej coś tam mruczy :)
...Przestraszyłem się bo już rozrząd robiłem...
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Mona czwartek, 16 grudnia 2004, 19:03

kurka wodna, dopiero przeczytałam ten wątek.

mi też coś chrupie, ale mi się wydaje, że w momencie hamowania - Paweł mówi, że to abs, ale czy ja wiem :roll: :wink: .

odczucie takie, jakbym miała kamyki w hamulcach :roll: ależ ja się znam na samochodach, pewnie to abs.

proszę, nie dołujcie mnie :oops:
Mona i Paweł--------------------Kaleido dCi 80KM--------------------
Avatar użytkownika
Mona
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 239
Dołączył(a): poniedziałek, 5 kwietnia 2004, 23:00
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Postprzez jon104 czwartek, 16 grudnia 2004, 21:18

Mona napisał(a):kurka wodna, dopiero przeczytałam ten wątek.

mi też coś chrupie, ale mi się wydaje, że w momencie hamowania - Paweł mówi, że to abs, ale czy ja wiem :roll: :wink: .

odczucie takie, jakbym miała kamyki w hamulcach :roll: ależ ja się znam na samochodach, pewnie to abs.

proszę, nie dołujcie mnie :oops:


Oczywiście, jeżeli przy hamowaniu, to ABS-sik :wink: Fakt można się zdziwić, gdy się pierwszy raz "to" ma :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez shoem piątek, 17 grudnia 2004, 07:13

Mona napisał(a):kurka wodna, dopiero przeczytałam ten wątek.

mi też coś chrupie, ale mi się wydaje, że w momencie hamowania - Paweł mówi, że to abs, ale czy ja wiem :roll: :wink: .

odczucie takie, jakbym miała kamyki w hamulcach :roll: ależ ja się znam na samochodach, pewnie to abs.

proszę, nie dołujcie mnie :oops:


Pytanie przy jakim hamowaniu, bo...
jeśli przy lekkim to przwdopodobnie klocki badź szczęki hamulcowe mogą się kończyć lub są złej jakości,
...a jeśli przy ostrym to faktycznie może być ABS
...ale wtedy to dobrze że chupie :lol:
Shoem (...obecnie niezakangoorzony...)
Kangoo 1,4 OCEAN LPG (...to była fura...)
Słupsk
Avatar użytkownika
shoem
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 217
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2004, 00:00
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez PanKot piątek, 17 grudnia 2004, 08:34

shoem - mam na liczniku około 142 tys. km
Odnośnie stukania z tyłu samochodu to też mam takie objawy ale wiem co to jest - wybiła się tulejka metalowo-gumowa w górnej części amortyzatora tylnego. Niestety ten element nie jest do kupienia, zatopiony jest w oczku amortyzatora - więc wymienić należy cały amortyzator a te wymieniać należy parami. Ten wydatek zostawiam sobie na wiosnę.
1,2;RN;60KM; żółty'98; tył-drzwi, CB-Alan-101, alu15", wersja sportowa (trampki w bagażniku).
MB 123 230CE 1984r.
Avatar użytkownika
PanKot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1650
Dołączył(a): niedziela, 4 lipca 2004, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości