"Chrupanie", "grzechotanie"?

Off-topic: tematy związane z techniką

"Chrupanie", "grzechotanie"?

Postprzez Kris niedziela, 11 kwietnia 2004, 22:28

Witam!
Mam problemik z kangurem. Podczas przejazdu po nierównościach, od przodu kangura dochodza do mnie nieprzyjemne odglosy grzechotania, chrupania, cos takiego jak odglos opony toczacej sie po drobnej kostce brukowej. Co ciekawe odglos ten pojawia sie gdy jade na biegu, gdy wrzuce na luz zanika. Odglosy te dochodza z prawej przedniej strony auta - testowalem to przejezdzajac przez prog zwalniajacy.
Amortyzator? A moze cos innego?
Mam zamiar wybrac sie do ASO, ale wczesniej chcialbym sie zorientowac moze ktos mial podobny problem?

Przebieg 12 tys

Kris
Kangoo Alize 1,5dci
Avatar użytkownika
Kris
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 19 grudnia 2003, 00:00

Postprzez Juri poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 12:38

Witaj Kris!
Moja rada , to podnieść przód, tzn prawą stronę i pooglądać co też może Ci chrobotać. Trudno tu coś stwierdzić , bo przy przebiegu 12 kkm wszystko powinno być ok. Można by podejrzewć łożysko , ale na ten przebieg , to nie bardzo możliwe. Może zmieniałeś opony z zimowych na letnie i np. koło jest nie dokręcone. Tak , czy owak trzeba tą usterkę usunąć . Napisz po naprawie co to było. JURI
Avatar użytkownika
Juri
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 90
Dołączył(a): sobota, 13 grudnia 2003, 00:00
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: "Chrupanie", "grzechotanie"?

Postprzez jon104 poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 15:23

Kris B napisał(a):...Podczas przejazdu po nierównościach, od przodu kangura dochodza do mnie nieprzyjemne odglosy grzechotania, chrupania, cos takiego jak odglos opony toczacej sie po drobnej kostce brukowej. Co ciekawe odglos ten pojawia sie gdy jade na biegu, gdy wrzuce na luz zanika. Odglosy te dochodza z prawej przedniej strony auta - testowalem to przejezdzajac przez prog zwalniajacy.
Amortyzator? A moze cos innego?
Mam zamiar wybrac sie do ASO, ale wczesniej chcialbym sie zorientowac moze ktos mial podobny problem?

Przebieg 12 tys

Kris
Kangoo Alize 1,5dci


Jeżeli Cię to pocieszy to stwierdziłem u siebie bardzo podobne odgłosy (1,5 Alize dCi, przebieg 5200 km). poniewaz spotkałem się z opinia, że w niektórych :?: renówkach tak bywa postanowiłem jedynie bacznie to oserwować i dopiero po, ew. jakimś czasie interweniować. Nie stwierdziłem co prawda, że jest to z prawej strony, ale rzeczywiscie przy przejeździe przez nierówności i zanika po "wyrzuceniu na luz" :?
No coż - cierpliwości i zobaczymy :?
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez sw wtorek, 13 kwietnia 2004, 07:54

Mam dokladnie to samo (10kkm). Zawieszenie i opony w porzadku. Musze sprawdzic gume na koncu amortyzatora. Ona moze takie dzwieki wydawac.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez korabl wtorek, 13 kwietnia 2004, 17:57

Radzę też sprawdzić przekładnię kierowniczą, miałem coś podobnego w poprzednim Kangurze już na gwarancji ( czyli z małym przebiegiem )- wtedy oczywiście ASO nic nie stwierdziło . Odgłosy pozostały, a po zakończeniu się okresu gwarancyjnego okazało się , że to luz na przekładni kierwoniczej!
Korabl 4x4
Avatar użytkownika
korabl
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 6 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jon104 środa, 14 kwietnia 2004, 09:14

:D No cóż widać ten typ tak ma :D
A serio to zauważyłem,że przypadłość dotyczy jedynie autek z silnikami dCi, a po ostatnich obserwacjach stwierdziłem, że dotyczy to tylko pewnego zakresu prędkości obrotowej (raczej niskie obroty - moży zbyt niskie) i może być spowodowane pracą turbo lub IC.
A poza wszytkim silniki słychać różnie i może jest to forma rezonansu przy pewnym pośrednio - niskim zakresie predkości obrotowej.
Nie sądzę, aby była to przekładnia bo jak pisałem zjawisko znika po "wyrzuceniu na luz", a także po dodaniu gazu :)
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Kris B środa, 14 kwietnia 2004, 10:32

jon104 napisał(a)::D No có¿ widaæ ten typ tak ma :D
A serio to zauwa¿y³em,¿e przypad³o¶æ dotyczy jedynie autek z silnikami dCi, a po ostatnich obserwacjach stwierdzi³em, ¿e dotyczy to tylko pewnego zakresu prêdko¶ci obrotowej (raczej niskie obroty - mo¿y zbyt niskie) i mo¿e byæ spowodowane prac± turbo lub IC.
A poza wszytkim silniki s³ychaæ ró¿nie i mo¿e jest to forma rezonansu przy pewnym po¶rednio - niskim zakresie predko¶ci obrotowej.
Nie s±dzê, aby by³a to przek³adnia bo jak pisa³em zjawisko znika po "wyrzuceniu na luz", a tak¿e po dodaniu gazu :)


tylko zastanawia mnie czemu te odglosy pojawiaja sie tylko gdy przejezdzam przez nierownosci :?

pozdrawiam
Kris
Kris B
 

Postprzez sw piątek, 16 kwietnia 2004, 17:21

Wykluczylem zawieszenie. Podejrzewalem przez chwile zaczep silnika, ktory moze wydawac takie dzwieki. Ale wpadlem na pomysl, ktory jutro sprawdze, a i Wam polecam: zdejmijcie oslone silnika (jest na takich bolcach). Dzwiek, ktory ja slysze jest gumowo/plastikowy i idealnie pasuje do tej pokrywy.
sw
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1255
Dołączył(a): poniedziałek, 5 stycznia 2004, 00:00

Postprzez jon104 poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 07:09

:D Dokładnie to samo mi do głowy przyszło wczoraj :o i oczekuję z niecierpliwością na wyniki eksperymentu Sławka :D
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez adi26 wtorek, 30 listopada 2004, 23:55

I co dalej nici z eksperymentów czy coś się wyjaśniło bo zaczynają mnie denerwować i niepokoićte dziwne odgłosy.
Avatar użytkownika
adi26
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości