siedzę sobię:-)

Off-topic: tematy związane z techniką

Postprzez Masaccio wtorek, 21 listopada 2006, 16:04

U mnie też nie wieje, a panu z serwisu po prostu się nie chce robić. Jakby to była fucha to by zrobił elegancko.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez lam3r wtorek, 21 listopada 2006, 16:53

Lucass & Masaccio

Dzięki Panowie za sprawdzenie, teraz o wiele latwiej będzie mi się upierać przy swoim. W ostateczności poproszę o test w nowym Kangoo, który zawsze stoi w salonie:-)

shoti

Jak już naprawią, to dam Ci znać co było przyczyną. Swego czasu Lucass pisał o uszczelce i pewnie miał rację:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jon104 wtorek, 21 listopada 2006, 17:05

Nie wieje :x

A nie mówiłem, ze trudne zadania postawiłeś :P
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez shoti wtorek, 21 listopada 2006, 17:41

Ja już tam raczej jestem zdania że sam coś popsułem. 3 razy sciągany kokpit i przepychane kable od kasety adaptera i gps róznymi dziwnymi czasem wręcz drogami i narzedziami. Na wiosne będe sie bawił na nowo to przy okazji oblookam uszczelkę
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Lucass wtorek, 21 listopada 2006, 19:26

Może uszczelka, a może z jakichś niewiadomych :wink: przyczyn przesłona się nie domyka. Żeby sie przekonać trzeba rozebrać. Bez tego ni hu hu :twisted: :twisted:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez padre wtorek, 28 listopada 2006, 08:05

u mnie by³o tak, w mechani¼mie regululacji centralnego nawiewu, zepsu³o siê ciêg³o i przesta³o rugulowaæ...
po zatym mo¿e uszczelki szlag trafi³?
padre
 

Postprzez Lucass wtorek, 28 listopada 2006, 13:32

No tak, cięgło... :twisted:
Skąd my to znamy :?:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Postprzez lam3r środa, 29 listopada 2006, 13:05

Hej,

jestem po drugiej wizycie, oto efekty:

Ad1)
poprosiłem o pokazanie mi wnętrza kierownicy. W miejscach mocowania poduszki powietrza są podkładane gąbeczki, które u mnie są zdewastowane (ze starości) - nasmarowano je:-) Jak będę miał chwilę sam sobie to zrobię... porządnie:-D

Ad2)
linka sprzęgła została wymieniona

Ad4)

I tu jest największy ubaw. Na dzień dobry próbowano mi wmówić, że tak ma być. Pokazano mi wnętrze nawiewu - od razu zobaczyłem, że jest puste miejsce po uszczelce:-) Serwisant upierał się, ale poszliśmy do innego auta i... konstenacja - jest uszczelka:-D
Najfajniejsze jeest to, że aby ją mieć muszą wymienić caaaały kokpit:-DD
Jako, że mam duuuże serducho, powiedziałem, że to absurd i musi być inny sposób. Po pół godzinie serwisant zaproponował mi, że załatwi mi tę część z kokpitu który bedzie szedł na wymianę z inneego powodu:-) Na to przystałem, bom dobry człek:-D

Ad5)
Odpuściłem sobie, bo odkąd jest zimno dzwięku ni ma:-)

Aha... bedę miał malowane zawiasy tylnych drzwi. Przypomniałem sobie o odpryskach, które trapią je w Kangoo. Wytłumaczenie jest takie, że to nadmiar lakieru na górnej części zawiasu (mały sopelek lakieru) "wypychał" lakier środkowej części i tak powstało pęknięcie:-) Dochodzi do tego podczas max otwarcia drzwi.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez shoti środa, 29 listopada 2006, 19:33

kurde, jak człowiek nie popatrzy na ręce, nie dopilnuje, nie skontroluje to wszędzie wcisną kit, oskubią ,oszukaja, zasmarują itp. Kiedy nadejdą czasy ,że przyjedzie sie i zrobią tak jak ma być bez kombinowania ? To w końcu ASO 8O ? Rozumiem u Pana miecia złotej rączki za pół litra to różnie bywa, ale żeby w ASO sie nie znali na tym z czego żyją ..paranoja!

Chciałbym kiedyś pojechac do ASO z autem i odjechać pewny ,że wszystko jest ok a nie ciągle nasłuchiwać co mi tam teraz stuka i sprawdzać wszystkie miejsca których dotknął serwisant.

Moje najnowsze "miłe doświadczenie" z ASO renault...śruba od klapy akumulatora w traficu lekko przyrdzewiała. Panowie "serwisanci" poradzili sobie odcinająć ją szlifierką kątową zostawiając przy tym 4 centymetrową bruzdę...po prostu oczy wychodzą, ręce opadają, a nadzieja umiera :?
Kangoorek Alize 1.2 16V a'la 4x4 - rodzi się... Shadow Kangoo v3.46
Avatar użytkownika
shoti
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez Masaccio środa, 29 listopada 2006, 20:15

Prawda jest taka, że jak mechanik jest dobry to otwiera własny interes a nie robi w ASO.
Avatar użytkownika
Masaccio
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 3842
Dołączył(a): sobota, 11 marca 2006, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości