tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Off-topic: tematy związane z techniką

tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez siwy261976 sobota, 19 lipca 2008, 22:25

Witam koledzy
Właśnie obejrzałem "Na każdą kieszeń" w TVN turbo, zawsze uważałem programy tam umieszczone za miarodajne i dosyć rzetelne, aż do dziś.
Odcinek poświęcony Doblo i Kangoo, Doblo prawie full opcja, kangur niemalże goły.
juz tego typu porównania mnie wku......ją, jeśłi chodzi o porównanie wnętrz, no bo jak to porównywać? Skoro mój skoczek choć goły to ma elektryczne lusterka, a pan w programie wytknął wadę ich braku w golasie z 98 czyli z początku produkcji.
Ponadto dowiedziałem się, że mam sprężyny w tylnym zawieszeniu, (choć nie mam wersji 4x4), pan ekspert (dziennikarz motoryzacyjny jest teraz ekspertem, nie serwisant, nie mechanik, nie pan inż rzeczoznawca) określił że często kangurkowi zużywają się "końcówki wahaczy" - ciekawe co miał na myśli, i który koniec wahacza oglądał :twisted:
Dla niego oba samochody maja dobra widoczność - spoko, zgoda, tylko niech kiedyś spojrzy w lusterka doblo to zobaczy "widoczność" w porównaniu z kangurkiem :lol: (tak sie składa ze mam prawie 2 letnie porównanie obu aut (codzienne użytkowanie). Na plus doblo jest większy bagażnik, ale jak ma nie być większy skoro doblo jest dłuższee od 20 do chyba nawet 25 cm, większa ładowność (porównał drążki skrętne z resorem piórowym - litości)
Podsumowując: jeśli do wypowiadania fachowych opinii o technice motoryzacyjnej biorą się ludzie słabo przygotowani od strony technicznej(jedynym ich atutem jest to ze jest on dziennikarzem motoryzacyjnym) to ja dziękuję za takie programy
Do tej pory myślałem ze na dziennikarzy motoryzacyjnych idą ludzie co sa przynajmniej po jakimś technikum samochdowym, a tu widzę że nawet kucharz może być dziennikrzem motoryzacyjnym byle nie robił literówek i mówił z pełnym przekonaniem o swojej racji - tragedia, jak tu podnosić "świadomośc motoryzacyjną" narodu? skoro policjan drogówki w jakimś programie tłumaczy jazdę po rondzie i robi to jeszcze źle dając wbrew przepisą przyzwolenie na opuszczenie ronda niemalże z dowolnego pasa pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności gdzie przepisy mówią wyraźnie, że jeśli brak jest odpowiedniego oznakowania poziomego lub pionowego to możemy opuścić rondo tylko z pasa prawego!!!!
Jednym słowem - żenada
to lepiej pooglądam sobie Top Gere (czy jak to tam sie pisze)ci Anglicy czasem są nawet zabawni.
ObrazekObrazek
siwy , Szczecin, Kangoo 1,4 RN 1999r. bordo - metalic :) zahaczony
Avatar użytkownika
siwy261976
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 23:00
Lokalizacja: szczecin

Re: tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez bogdan02 niedziela, 20 lipca 2008, 00:54

Nie denerwuj się tak.
Fiat był sponsorem programu.
My i tak wiemy swoje.
A jak by tak bojkot TVN. A w sczególności TVN Turbo.
Oni (PIŚ) mogą to my też.
A co :!:
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez siwy261976 niedziela, 20 lipca 2008, 12:13

spoko
już mi ciśnienie wróciło do normy, ja po prostu oprócz tego że lobię skoczki, to nie cierpię tego typu niezbyt rzetelnych testów
ObrazekObrazek
siwy , Szczecin, Kangoo 1,4 RN 1999r. bordo - metalic :) zahaczony
Avatar użytkownika
siwy261976
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 23:00
Lokalizacja: szczecin

Re: tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez ticky niedziela, 20 lipca 2008, 22:10

siwy261976 napisał(a):Witam koledzy
Właśnie obejrzałem "Na każdą kieszeń" w TVN turbo...
Ponadto dowiedziałem się, że mam sprężyny w tylnym zawieszeniu, (choć nie mam wersji 4x4), pan ekspert (dziennikarz motoryzacyjny jest teraz ekspertem, nie serwisant, nie mechanik, nie pan inż rzeczoznawca) określił że często kangurkowi zużywają się "końcówki wahaczy" - ciekawe co miał na myśli, i który koniec wahacza oglądał
Jednym słowem - żenada
to lepiej pooglądam sobie Top Gere (czy jak to tam sie pisze)ci Anglicy czasem są nawet zabawni.


Oglądałem ten program drugi raz. Pierwszy raz był z ciekawość. "O, jakiś nowy program w TVN. Trzeba zobaczyć, co to". Nie było ciekawie. Był to pierwszy i ostatni program tego Pana, który oglądałem. Do tej pory, bo pojawiło się porównanie Kangoora. "To trzeba zobaczyć." I zobaczyłem już wspomnianą wcześniej "żenada".

Fajne te proste sprężyny z tyłu. :D
a może pomylił z Nowym? Tam bodajże są sprężyny :)
Stopień zdenerwowania zmieniał z podejściem do programu.

pozdrawiam
Renault Kangoo I ph1 99' 1,4 332 000 km
Renault Kangoo II 08' 1,5 dCi 105 KM 111 000 km
Toyota Avensis 04' 1,8 129 KM 36 500
Honda Shadow VT 1100 ;)
ticky
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 94
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 08:07
Lokalizacja: Puck

Re: tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez B52 poniedziałek, 21 lipca 2008, 13:03

wyluzuj :D podstwawowym kryterium dziennikarzy telewizyjnych jest ich wygląd ;) poza tym tak zwane obiektywne spojrzenie na sprawę nie istnieje , każdemu podoba i nie podoba się co innego :D no a TOP GEAR to może lepiej nie oglądaj bo się dowiesz że kangoo to jeżdżą tylko geje i sklepikarze :roll: i wtedy dopiero będzie krzyk na forum :o :D
Avatar użytkownika
B52
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 117
Dołączył(a): czwartek, 10 sierpnia 2006, 23:00
Lokalizacja: sznurowo podgórne

Re: tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez Lucass poniedziałek, 21 lipca 2008, 18:55

siwy261976 napisał(a):jeśli brak jest odpowiedniego oznakowania poziomego lub pionowego to możemy opuścić rondo tylko z pasa prawego!!!!

Gwoli ścisłości - w sytuacji, jak powyżej nie ma pasa prawego czy lewego. Możemy co najwyżej mówić o krawędziach jezdni ;)
A to, z którego pasa ruchu możemy skrzyżowanie o ruchu okrężnym opuścić, określają właśnie znaki poziome.
Ale co do tematu wątku pełna zgoda:
Nie matura lecz chęć szcz(e)ora zrobią :twisted: z ciebie radaktora
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez siwy261976 wtorek, 22 lipca 2008, 20:47

Gwoli ścisłości - w sytuacji, jak powyżej nie ma pasa prawego czy lewego. Możemy co najwyżej mówić o krawędziach jezdni

fakt trochę się rozpędziłem :) sorki nerwy
p.s. ja tez nie jestem obiektywny jeśli chodzi o kangoo, ono mi się poprostu podoba :) a doblo nienawidze zwłaszcza jak mi kazą na nim pracować :) ale jeszcze 1,5 tygodnia i zapomne o doblo.
ObrazekObrazek
siwy , Szczecin, Kangoo 1,4 RN 1999r. bordo - metalic :) zahaczony
Avatar użytkownika
siwy261976
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 23:00
Lokalizacja: szczecin

Re: tvn turbo porównanie kangoo i doblo

Postprzez dominik wtorek, 22 lipca 2008, 21:31

siwy261976 napisał(a):
...ale jeszcze 1,5 tygodnia i zapomne o doblo.

No a FIAT na dzień dobry zapomniał zrobić przetłoczeń na linki przy drzwiach suwanych i drą lakier do blachy :o
F8Q 1,9/65/ 283 kkm, 1999r GRIS FJORD MET. 2CT (920) klima,relingi,zahaczony,CB,naklejki klubowe, Leichtmetallfelgen
Obrazek
Avatar użytkownika
dominik
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 589
Dołączył(a): poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości