Tanie paliwo ??

Off-topic: tematy związane z techniką

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez michalxtreme wtorek, 1 marca 2011, 20:18

A proszę. Już tłumaczę! JAK STARY ZWYCZAJ MÓWI W NASZYM KRAJU CI CO MAJĄ COŚ DO POWIEDZENIA ( CZYT. POSŁOWIE Z BOŻEJ ŁASKI) PRZECIEŻ NIE DADZĄ ZROBIĆ KRZYWDY KOLEGOM! RĄCZKA RĄCZKE MYJE! KRZYCZĄ, ŻE MAFIA PALIWOWA ETC. A TAK NA PRAWDĘ TO MAFIA W TYM KRAJU RZĄDZI! Tfuuuu....aż się rzygać chce!
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez czART wtorek, 1 marca 2011, 20:56

A ja jestem patriotą... Płacę 2,70 BO CHCĘ !!! :o :D :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:

I tak taniej niz benzyna... Ja chętnie też pod granicę bym się wyprowadził, Aleeee... ceny autogazu w Niemczech są NORMALNE (0,75 - 0,80 euro) dopiero jakieś 100km w głąb Niemieckolandu...
FAKEN...

Szkoda, że z domu mogę wyjść na piechotę GDZIE CHCĘ a wyjechać mogę tylko w POLSCE!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

czART :twisted:
BYŁO:
Zielony(?) Kaleido - ofcorz 1.2 (75KM) :D 2004r. :D Oklejony jakoś od 10.2009r.
JEST:
...........................................................................................................................................
Jak komuś nie przywalisz to Ci wejdzie na głowę... Obrazek
Avatar użytkownika
czART
KangooczART
KangooczART
 
Posty: 444
Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 15:34
Lokalizacja: Radom (łotewer)

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez bogdan02 środa, 2 marca 2011, 23:21

Trochę z innej beczki, ale czy ktoś byłby mi w stanie pomóc zrozumieć jaki jest mechanizm powstawania cen gazu LPG?

W naszym kraju jest taki gumowy podatek zwany "AKCYZA"
I to na tyle.
bogdan02 - Już jestem emerytem
Xsara Picasso 1,8 LPG i Xsara 1,8 LPG Też francuzy czyli nieprzewidywalne samochody
Avatar użytkownika
bogdan02
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 916
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 23:00
Lokalizacja: Wieluń

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez Latek piątek, 8 kwietnia 2011, 21:28

michalxtreme napisał(a): A TAK NA PRAWDĘ TO MAFIA W TYM KRAJU RZĄDZI! Tfuuuu....aż się rzygać chce!

Dzisiaj dostałem coś takiego na maila.

Temat: AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA

Do wszystkich kierowcow. Bardzo dobry pomysl. (koniecznie przeczytaj do > konca!)

Ceny paliwa poszybowaly w gorę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za > litr, a potem moze i więcej. Ponizsza propozycja ma znacznie więcej sensu > niz kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzane > kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze > nie będziemy kontynuowac akcji krzywdząc samych siebie rezygnując > calkowicie z zakupu paliwa. Bylo to bardziej niekorzystne dla nas niz > problem dla nich. > > Ale mysląc o tamtym pomysle powstala idea, ktora może przynieść > rzeczywiste korzysci. Przeczytaj proszę i przylącz się! Przy cenach paliw > rosnących kazdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. > Jedynym sposobem abysmy zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dol jest trafienie > kogos w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ > narazania się na niewygody. > > Oto pomysl: > Do konca biezącego roku NIE KUPUJMY ZADNYCH PALIW od dwóch największych > firm paliwowych: BP i STATOIL. Jesli nie będą > sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obnizenia ceny. Jesli one obniża > ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć > efekt musimy pozbawic te dwie firmy milionow klientow. Wbrew pozorom jest > to całkiem latwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy > do milionow. > > Wysyłam tę wiadomosc do 30 osob. Jesli kazda z nich wysle ją do kolejnych > dziesięciu (30 x 10 = 300) i kazda następna do > kolejnych 10 i tak dalej to juz w szostej kolejce wiadomosc ta dotrze do > 3 milionów ludzi. Jesli kazda z nich wysle do kolejnych 10... Wszystko, co > należy zrobić to wyslac tę wiadomosc do 10 znajomych osob i nie kupować > paliwa na stacjach BP i STATOIL. > > To jest ogolnoswiatowa akcja. Ile to potrwa? Jes li kazdy, kto otrzyma tę > wiadomosc przesle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów > w ciągu 8 dni! > Założę się, ze nie sądziles, ze masz taki potencjal, prawda? > W grupie sila i nawet najgrubsza galąz zlamie się, jeśli spadnie na nią > wystarczająco duza ilosc niezmiernie lekkich platkow śniegu. > > Jeśli uwazasz, ze ta akcja ma sens przeslij dalej tę wiadomość. > WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WROCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU ok.3, 5 > PLN /litr). Razem możemy to zrobic. Przeslij tę > wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. > Kupuj na wszystkich innych tylko nie na od tych dwóch producentów. > > Popieram dlatego przeslalem dalej :) > > >

Wersja oryginalna-bez polskich znaków.
Traktujcie to jako lektura na weekend :D Co o tym sądzicie :?:
Dzisiaj tankowałem Pb95 na BP Częstochowa- 5,27/l - maaasakra :!: Czy u Was też taki kosmos :?:
Jak i po co zostać Klubowiczem !
--------------------------------------------------------------------------------------
Kangoo I,1.4 - K7J - Authentique - 2001-Bleu Marin
Corsa C, 1.2 + LPG- NJoy - 2003-Tizianrot
Avatar użytkownika
Latek
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 351
Dołączył(a): wtorek, 15 marca 2011, 11:49
Lokalizacja: Częstochowa i okolice

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez czarek0402 piątek, 8 kwietnia 2011, 21:45

Kolego,
to może kolejny łańcuszek...poza tym taka akcja przydałaby się...ale czy przypadkiem te ceny to nie efekt odrabiania strat po katastrofie w Zatoce Meksykańskiej :roll:
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez Wozny piątek, 8 kwietnia 2011, 22:07

Moim skromnym zdaniem to kolejny łańcuszek. Przeczytajcie to http://magu89.pl/2010/12/ceny-paliw-na- ... 1999-2010/ A przynajmniej po części zmienicie zdanie. Cene robi akcyza i vat z resztą są wykresy... :o
Moją nieobecność sponsoruje żywiec.
Wozny
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 28
Dołączył(a): poniedziałek, 28 lutego 2011, 08:40
Lokalizacja: Skawina

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez Lucass sobota, 9 kwietnia 2011, 07:45

Latek napisał(a):Temat: AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA
Już to gdzieś na forum czytałem. I odpowiem tak samo: A czemu akcja ma dotyczyć stacji BP i Statoil , a nie np Shella (moim zdaniem najdroższe paliwo) czy supermarketowych (moim zdaniem kiepskie paliwo). Ta akcja na kilometr śmierdzi PR-em.
Jedyną skuteczną akcją protestacyjna będzie przestać kupować paliwo w ogóle na wszystkich stacjach, lub zakupy poważnie ograniczyć. I przesiąść się na komunikację miejską lub po prostu rower.
Oczywiście nie myślę o osobach pracujących za kółkiem, choć i tu jest pole do popisu.
Tylko gwałtowny spadek sprzedaży byłby w stanie zadziałać na koncerny paliwowe, a i na państwo, wszak akcyza to potężne źródło dochodu.
Ale nieee, tego się nieee daaa, bo Polak za wygodny jest i zamiast podjechać 2 przystanki autobusem czy tramwajem woli jednoosobowo jechać samochodem :lol:
I narzekać na ceny paliw. :lol:
Jednym słowem płacz i płać. :twisted:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez czarek0402 sobota, 9 kwietnia 2011, 12:04

Niektórzy to po zapałki jadą samochodem do kiosku... :lol:
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez Lucass sobota, 9 kwietnia 2011, 15:41

Mam kolegę, który kiedyś jeździł z pod szpitala MSW na Galla pod dawny Pewex na Królewskiej.
Krakusy wiedzą, a innym objaśniam. To odległość ok 400 m na piechotę, a samochodem 3 skrzyżowania w tym 2 ze światłami :lol:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Tanie paliwo ??

Postprzez skarb sobota, 9 kwietnia 2011, 22:18

Do wszystkich protestantów : :D

Narzekać to każdy potrafi a robić to nie ma komu. (cytat za Ferdynandem)

Jak się komuś nie podoba to niech nie kupuje paliwa na żadnej stacji - a najlepiej niech się oflaguje i jedzie się przypiąć kajdankami na Wall Street (gdzie pieniądz nie śpi :)) a także niech jedzie i protestuje przeciwko rewolcie w Libii, inwazji na Irak i rozruchom w Tunezji (co ubodło mnie bardzo osobiście bo lubię ten kraj).

Można też wyjechać do Niemiec do pracy - tam ponoć jest lepiej a wszyscy chcą zatrudniać pracowitych Polaków.

Ludzie zrozumcie, że cena ropy wynika z popytu i podaży na ten surowiec oraz z bańki spekulacyjnej na giełdach surowcowych i temu, że paru Grubych Ryśków chce zarobić znowu kasę na leszczach.

Nic do tego nie mają stacje benzynowe, rząd lub nierząd ( bez względu czy to PIS, SLD, PO lub Andrew Lepper z Elvisem Presleyem lub jego imitatorem).

Wszystko drożeje - trzeba się wziąć do roboty - zarabiać więcej kasy i będzie na droższą ropkę, chleb i cukier.

Niestety u nas normalność panuje od 1989, na zachodzie od 1945 lub jeszcze wcześniej.

Jak ludzie w Polsce nauczą się pracować, będą mieli wydajność pracy taką jak w Europie, a firmy zarobią na wydajniejsze i lepsze maszyny to pensje pójdą w górę i wszystkich będzie stać na o wiele więcej a nawet tak jak to na amerykańskich filmach pokazują - każdy będzie miał dom z basenem - miłą żonę, piękną kochankę, psa i dwa samochody.

Zła wiadomość jest taka -że nastąpi to dopiero za jakieś 15 lat - ale stopniowo z roku na rok będzie lepiej.

A POZA TYM PRECZ Z PRECZEM !
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości