porównanie kosztów

Off-topic: tematy związane z techniką

Re: porównanie kosztów

Postprzez nowicjusz sobota, 13 marca 2010, 19:59

Kangurek w warsztacie

W czwartek, po dwóch nie udanych próbach zdałem wreszcie egzaminy na prawko. W tym samym dniu oddałem kangurka do warsztatu - sprowadzony z Niemiec, stał od grudnia w garażu przez te mrozy. Samochód nie odpalał, brak było masy w jakiejś części. Ale po oględzinach mechanik stwierdził, że aby nim bezpiecznie jeździć to musi zakupić części za 1200zł. plus 500zł robocizna. Nie wiadomo czy jeszcze coś się nie znajdzie i cena, wzrośnie. Samochód kosztował 9000zł + cała rejestracji koszt transportu lawetą to wynosi około 11000zł. Teraz zakładam, że ta naprawa może dojść do 2000zł. to ten samochodzik mnie kosztuje już13 tys.zł. Będę go musiał chyba dobrze wykorzystać , aby mi zwrócił te pieniążki. Nie znam się na tych wszystkich sprawach - więc za dużo dyskutować nie mogę , muszę po prostu wierzyć mechanikowi.
Pozdrawiam Bogusław
Bądź tak miły i miej trochę wyrozumiałości dla "nowicjusza" - każdy kiedyś był na samym początku. Kangoo1.9D 1999 r.
Avatar użytkownika
nowicjusz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 29 grudnia 2009, 17:05
Lokalizacja: Sławno

Re: porównanie kosztów

Postprzez Szumak sobota, 13 marca 2010, 20:26

2000 to nie jest duży wydatek jeśli od tego ma zależeć bezpieczeństwo Twoje, Twoich pasażerów i innych uczestników ruchu. Na pocieszenie napiszę Ci, że za swojego dałem 2 razy więcej a w ciągu 2 lat włożyłem w niego jeszcze dodatkowo połowę tej kwoty... ale efekty widać i jest coraz lepiej.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: porównanie kosztów

Postprzez czART poniedziałek, 15 marca 2010, 22:16

Taaa, Szumak ma rację... Warto wydać kasę na bezpieczeństwo (czytaj dobry stan techniczny) Twojego auta. ALE wysokość wydatków zawsze warto analizować i porównywać - najlepiej czytając forum i sprawdzając w kilku zakładach. Za przykład, że co nagle to po diable ;) niech służy mój przypadek pompy paliwa, za którą w pośpiechu dałem OKOŁO tysia PLNów (fakt - orginał), a mogłem (jak się za chwilę okazało na forum) wymienić sam silniczek za 120zł....

Tak wieć, tego poprostu spytaj kolegę MECHANIORA: CO jest do wymiany, GDZIE kupuje i czy możesz przywieźć mu części, jak znajdziesz tańsze. To ostatnie pytanie zadaj tylko pro forma, bo każdy mechanior DOBRY nie ma z tym problemu, więc po tym możesz poznać czy czasem zaDUŻO nie zarabia również na TWOICH częściach.

Że o sprawdzaniu opinii o jakości części nie wspomnę...

Jezu, BRRRR..... tyle ode mnie, się jakoś rozgadałem. :D

czART
BYŁO:
Zielony(?) Kaleido - ofcorz 1.2 (75KM) :D 2004r. :D Oklejony jakoś od 10.2009r.
JEST:
...........................................................................................................................................
Jak komuś nie przywalisz to Ci wejdzie na głowę... Obrazek
Avatar użytkownika
czART
KangooczART
KangooczART
 
Posty: 444
Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 15:34
Lokalizacja: Radom (łotewer)

Re: porównanie kosztów

Postprzez michalxtreme poniedziałek, 15 marca 2010, 22:20

No to prawda.Ostatnio wydałem ponad 1600 na układ jezdny a teraz w niedalekich kilku dniach czeka mnie remoncik silnika za jakieś 1500-2000.Ale bezpieczeństwo warte jest każdej kasy.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: porównanie kosztów

Postprzez Lucass wtorek, 16 marca 2010, 08:50

Coś się dzieje czy remont planowy?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: porównanie kosztów

Postprzez michalxtreme wtorek, 16 marca 2010, 09:15

Lucass napisał(a):Coś się dzieje czy remont planowy?

Mam go od niedawna.Poprzedni niewdzięczny właściciel zaniedbał go. Zauważyłem, że ostatnio silnik zaczął pochłaniać ok. 0,5 l oleju na ok.1,5 tys.km i trochę płynu chłodniczego.Zapewne pierścienie i tudzierz inne podzespoły odpowiedzialne za szczelność się kończą.Nie mam zamiaru czekać na jakoweś bumm a chce by nadal sunął 170 km/h.Co do samochodów jestem pedantem.To moja druga miłość.
Załączniki
p6270004.jpg
p6270004.jpg (194.63 KiB) Przeglądane 838 razy
p3010016.jpg
p3010016.jpg (173.71 KiB) Przeglądane 838 razy
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: porównanie kosztów

Postprzez czART wtorek, 16 marca 2010, 11:44

Noooo, ładny ten KANGUREK ;) Michale... :D


czART
BYŁO:
Zielony(?) Kaleido - ofcorz 1.2 (75KM) :D 2004r. :D Oklejony jakoś od 10.2009r.
JEST:
...........................................................................................................................................
Jak komuś nie przywalisz to Ci wejdzie na głowę... Obrazek
Avatar użytkownika
czART
KangooczART
KangooczART
 
Posty: 444
Dołączył(a): sobota, 8 sierpnia 2009, 15:34
Lokalizacja: Radom (łotewer)

Re: porównanie kosztów

Postprzez Szumak wtorek, 16 marca 2010, 13:04

Zauważyłem, że ostatnio silnik zaczął pochłaniać ok. 0,5 l oleju na ok.1,5 tys.km i trochę płynu chłodniczego.Zapewne pierścienie i tudzierz inne podzespoły odpowiedzialne za szczelność się kończą.

Raczej uszczelka pod głowicą.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: porównanie kosztów

Postprzez michalxtreme wtorek, 16 marca 2010, 13:07

Może i uszczelka.Nie wykluczam i tego.Jak mechanik wyjmie silnik to będzie kompleksowo wszystko wymagające uwagi wymieniał na nowe.Ja nie uznaję półśrodków i ratowania na chwilę.
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: porównanie kosztów

Postprzez michalxtreme wtorek, 16 marca 2010, 13:15

ART napisał(a):Noooo, ładny ten KANGUREK ;) Michale... :D


czART

Raczej torpeda :) Ma silniczek 1.8 S a właściwie teraz 1.8 ST.Z fabrycznych 115 kucyków po dołożeniu przez znajomego mechanika turbiny jest ok.150 klaczy. Na A4 gdy nie chcący "ominąłem" jegomościa w BMW (śliczna 7 zresztą) nie wiem czemu ale popukał sie on w głowę. Nie było to chyba związene z wskazaniem mojego licznika. Może coś miał na czole. :)
Renault Kangoo 1,4 RT + całe mnóstwo "hand made" - zwierz to mój pupil !! Dbam jak mogę !! :-D
Avatar użytkownika
michalxtreme
Kangoexpert(em się nie czuję!)
Kangoexpert(em się nie czuję!)
 
Posty: 661
Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 18:53
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości