Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Off-topic: tematy związane z techniką

Re: Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Postprzez Lucass wtorek, 22 września 2009, 08:31

Ja również zdałem za pierwszym razem i teorię i praktykę. 8-) :mrgreen:
Szkół jako takich wtedy nie było. Prawo jazdy można było zrobić w LOK-u albo PZMot-cie. Wybrałem 2-gą opcję i po kilkunastogodzinnym kursie teoretycznym i egzaminie tzw. wewnętrznym, polegającym na odpowiedzi na kilka pytań przystąpiłem do nauki praktycznej. Trafił mi się brązowy przechodzony maluch. Mogłem trafić lepiej, bo full opcją była Zastava 1100 8-) Ale była tylko jedna a maluchów kilka. To były okolice listopada i grudnia, więc jazda tym samochodem (parujące i marznące szyby, w zasadzie brak ogrzewania) była niezłą szkołą. :lol: Do tego na jazdy musiałem się urywać ze szkoły :mrgreen:
Jeżdżąc po mieście załatwiało się wszelkie możliwe i niemożliwe sprawy instruktora. A to wpadło się na jakąś zaprzyjaźnioną stację zatankować bez kartek (rzecz jasna do kanistra), a to do sklepu z częściami po odłożone pod ladę końcówki drążków. Wyjeździłem gdzieś z 2/3 godzin po czym instruktor stwierdził, że mogę już zdawać. Oczywiście w karcie musiałem mu podpisać wszystkie jazdy :lol: Egzamin teoretyczny to był jeden z 20 zestawów, po chyba 25 pytań. Oczywiście wszystkie zestawy z tzw II-go obiegu wcześniej wykułem na blachę. Nie było wtedy wydawnictw typu "testy na prawo jazdy" itp. Wszystko trzeba było "załatwić". Po zdanym bezbłędnie egzaminie teoretycznym pojechaliśmy od razu zdawać praktykę. No i na parkingu wtedy GTS WISŁA odbywał się egzamin. Najważniejsze było ustawienie fotela i lusterek :lol: . Potem już łatwizna. Jazda Reymonta, Miechowską, Czarnowiejską, Szymanowskiego, Chopina, i z powrotem Czarnowiejską, Miechowską i Reymonta to była bułka z masłem. Żadnych (wtedy) świateł, obok mnie instruktor, a egzaminator z tyłu. Do tego późna pora i słabo oświetlone ulice (oszczędności - 20-ty stopień zasilania :mrgreen: )
I w ten sposób 30 grudnia 1983 roku zdałem egzamin na prawo jazdy 8-)
W sumie miałem sporo szczęścia bo 1.01.1984 wchodziła nowa ustawa PoRD zmieniająca mocno zasady egzaminowania. :D
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Postprzez jon104 wtorek, 22 września 2009, 09:16

Tak to ładnie opisujecie, że aż i mnie się na wspominki zebrało :?
Od początku - uczyłem się jeździć (oczywiście jeszcze przed kursem) na Syrenie 104 :lol: , a mówią że kto się kurołapką nauczył jeździć to poprowadzi (prawie) wszystko (w wojsku próbowałem z T-52, ale jednak to nie było to samo co Syrenka :lol: ). Też wybrałem naukę w PZMot, bo bardziej mi pasowały tam samochody. No i trafiłem na nowiutkiego PF 125p 1300, biegi przy kierownicy - ależ to śmigało :) Po pierwszym zapoznawczym ruszeniu na placu instruktor (młody jak na owe czay) stwierdził, że mogę już na miasto i ... od razy doszedłem do 90km/h na ul. Żywieckiej bo instruktor zajął się symaptyczną kursantką, do której musiał się odwrócić :D a ja tylko słyszłem ponaglenia w stylu "no to po pi....ie, chłopok" :oops: , ale kiedy na liczniku dochodziło do 100km/h to stwierdził, że skręcimy w prawo :( . Po dwóch takich fajnych jazdach przesadzili mnie na Warszawę 223, (3 biegi, a w miejscu gdzie w Syrenie dwójka to w Warszawie wsteczny :( i raz, o mało nie udało mi się go wrzucić po doprym rozpędzeniu na jedynce :o ). Później miałem kilka jazd Żukiem bo w warszawiance były problemy ze skrzynią (ale to chyba nie przeze mnie :o ).
Egzaminy - teoretyczny do razu, a praktyczny... no tu wyszedł numer. Jako jedyny z grupy ... oblałem :oops: Egzaminator, a był to wówczas szef bielskiej drogówki kpt. G. stwierdził, że to tylko mnie się wydawało, iż przed tą czarną Wołgą jest dosyć miejsca na wyjazd z parkingu (prawie z pichami :P ) i żeby to jeszcze inny samochód, ale przed WOŁGĄ :!: się tak nie startuje :idea:
Drugi termin za tydzień i już oczywiście bez problemów :D
I tak, po odczekaniu aż ukończę lat 16, w listopadzie 1971 roku otrzymałem ładną książeczkę z napisem "PERMIS DE CONDUIRE", oczywiście pod polskim "Prawo Jazdy" :mrgreen:
Pozdrawiam - Janusz
http://www.pozadomem.eu
------------------------
Alize '03 dCi BYŁ!!!
Avatar użytkownika
jon104
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1535
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2003, 23:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kangoo I - co sądzicie o tej sztuce

Postprzez lam3r wtorek, 22 września 2009, 09:49

Marek_Bielsko napisał(a):Przed kursem też nigdy nie jeździłem, a jedynie wiedziałem w teorii jak to się robi. Wsiadłem do samochodu, intruktor zapytał czy kiedyś jeździłem, odpowiedziałem: "Nie." Odpowiedział: "No to sobie cofniemy :D" i cofnęliśmy :)


dokładnie tak samo miałem, identyko:-D
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Postprzez jarod37 wtorek, 22 września 2009, 11:25

Dla informacji w GW egzaminy z grupy 20 kursantów z róznych szkół za pierwszym razem zdaje 2-3 max ale za to WORD może się poszczycić nowymi sam. komp. i wyremontowanym budynkiem.W zeszlym roku przy zdawaniu na A gostek ewidentnie chciał mnie uglebić (zakrecony kranik paliwa co powinno byc odkręcone)słowne prowokacje próba nerwów :lol: niestety zdałem :D
BYŁ :( Helios II 2008 Gwiezdny Pył POSZEDŁ DO LUDZI :(
jest Xsara Picasso
Avatar użytkownika
jarod37
II Vice Kangoomistrz 2010
II Vice Kangoomistrz 2010
 
Posty: 418
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2009, 10:13
Lokalizacja: zazwyczaj Gorzów Wlkp

Re: Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Postprzez Szumak wtorek, 22 września 2009, 12:09

jarod37 napisał(a):zakrecony kranik paliwa co powinno byc odkręcone

Pierwsze słyszę! To jest pierwsza rzecz jaką powinieneś sprawdzić przygotowując motocykl/motorower do jazdy.

Co do samego kursu to opis Lucassa pokrywa się z moimi doświadczeniami niemal idealnie, tyle, że zdawałem w '92 - jako pierwsza grupa na nowych testach. Wprowadzili wtedy po raz pierwszy możliwość wielopunktowej poprawnej odpowiedzi na pytanie a same testy zawierały jeszcze błędy merytoryczne ;)
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Postprzez Lucass wtorek, 22 września 2009, 13:28

No to jak A to A :lol:
W 87-mym oczywiście po tym jak kupiłem sobie motur (Ceśka 350) zdawałem na tę kategorię. Test "podwyższający" składał się z kilku ( nie pamiętam tylko 5 czy 7) pytań. A potem na plac. Motur WSK 125 8-) Ruszyłem, wykonałem 2 (słownie dwie) ósemki, po czym się zatrzymałem. I po egzaminie :lol:
Znam takich co na taki egzamin przyjechali... motorem :mrgreen:

To byli czasy... :roll:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Postprzez Marek_Bielsko wtorek, 22 września 2009, 14:17

Ja widziałem taki egzamin na A. Jeden ze zdających miał kombinezon DAINESE (poznałem po logo :mrgreen: ) i buty SIDI (znane mi z branży rowerowej, w której "trochę" siedzę). Miał też swój kask, ale nie wiem jakiej firmy. Taki kombinezon to wydatek mniej-więcej 4-11K zł, a buty to około 1K zł. Nie wiem czy mógł wmówić egzaminatorowi, że nie jeździ i że swoją przygodę z motorem zaczął na kursie :D
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Egzaminy na prawo jazdy - wrażenia

Postprzez Bullitt wtorek, 22 września 2009, 15:16

Lucass napisał(a):No to jak A to A :lol:
Znam takich co na taki egzamin przyjechali... motorem :mrgreen:


ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :lol:

Lucass napisał(a):To byli czasy... :roll:


Jo tak :mrgreen:
Bullitt
Kangoomistrz 2008
Kangoomistrz 2008
 
Posty: 2928
Dołączył(a): piątek, 28 listopada 2003, 00:00
Lokalizacja: wiocha zabita dechami

Re: Kangoo I - co sądzicie o tej sztuce

Postprzez Downunder wtorek, 22 września 2009, 18:37

lam3r napisał(a):
Marek_Bielsko napisał(a):Przed kursem też nigdy nie jeździłem, a jedynie wiedziałem w teorii jak to się robi. Wsiadłem do samochodu, intruktor zapytał czy kiedyś jeździłem, odpowiedziałem: "Nie." Odpowiedział: "No to sobie cofniemy :D" i cofnęliśmy :)


dokładnie tak samo miałem, identyko:-D


bo to polskie realia właśnie :twisted:
Renault Kangoo 1.2 RNA 2000r 8V D7F 60KM żółty dziewczynka

Down under

Obrazek
Avatar użytkownika
Downunder
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): czwartek, 26 października 2006, 23:00
Lokalizacja: Warszawa /Wrocław/?

Re: Kangoo I - co sądzicie o tej sztuce

Postprzez Marek_Bielsko wtorek, 22 września 2009, 19:06

Downunder napisał(a):
lam3r napisał(a):
Marek_Bielsko napisał(a):Przed kursem też nigdy nie jeździłem, a jedynie wiedziałem w teorii jak to się robi. Wsiadłem do samochodu, intruktor zapytał czy kiedyś jeździłem, odpowiedziałem: "Nie." Odpowiedział: "No to sobie cofniemy :D" i cofnęliśmy :)


dokładnie tak samo miałem, identyko:-D


bo to polskie realia właśnie :twisted:



To chyba lepiej tak, niż żebym mając 8 lat po wsi nielegalnie jeździł nauczony w dodatku przez ojca nie znającego sie na rzeczy :?:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości