PROPOZYCJA

Off-topic: tematy związane z techniką

PROPOZYCJA

Postprzez metmac środa, 4 sierpnia 2010, 21:38

Cześć , tak sobie pomyślałem by stworzyć na forum coś typu jakiegoś "tutorialu" dla ludzi zaglądających . Chodzi mi o to że opisywalibysmy wszelkie wymiany/naprawy w postaci pisemnej jak i graficznej , czyli dodajemy jakieś zdjecia itp . Jest dział WIEM , ale tam jest tego troche za mało . Podobne rozwiązanie było na forum golfów , i powiem szczerze że było to naprawde strasznie pomocne . Wyglądało to mniej więcej tak : żeby zdjąć hamulec trzeba to i to . i zdjecie . potem to i to . zjdecie itp . Napewno nie trzeba opisywać jak zdjąć koło , ale jak ktoś nie wiem , wymienia skrzynie biegów , to można by to było w jakiś bardziej rozszerzony sposób opisać i udokumentować zdjątkami . Myśle że przyciągneło by to ludzi , którzy też zaczeliby dzielić się wiedzą jak czemu zaradzić . Czekam na komentarze .
metmac
 

Re: PROPOZYCJA

Postprzez Marek_Bielsko środa, 4 sierpnia 2010, 22:07

My nie chcemy przyciągać ludzi, bo w naszym towarzystwie jest nam dobrze. :lol:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PROPOZYCJA

Postprzez adieeknz środa, 4 sierpnia 2010, 22:40

Jak sam jestem zielony to i tak porady doskonale dostaje a jak poprosze to nawet zdjecia :)
Renault Green Kangoo 2001 1.4 (75KM) Petrol + LPG Power ??????
Avatar użytkownika
adieeknz
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 121
Dołączył(a): niedziela, 11 października 2009, 12:21

Re: PROPOZYCJA

Postprzez metmac środa, 4 sierpnia 2010, 22:45

No właśnie , trzeba się zarejestrować , zapytać , poczekać na odpowiedź . A jak jest jakaś sytuacja awaryjna ? Wcześniej też korzystałem z tego forum , do pewnego czasu . Rozsypał mi zacisk w kangoolocie II i nie wiedziałem jak tłoczek z powrotem wcisnąć , po polsku nie chciał nawet drgnąć . Wchodze na forum , a tu zonk . Nie ma nic z tym związanego , jedynie że ktoś był w ASO czy u jakiegoś majstra i zapłacił tyle albo tyle . I cała filozofia działu WIEM na tym się kończy ...
metmac
 

Re: PROPOZYCJA

Postprzez lam3r środa, 4 sierpnia 2010, 23:16

Opisz i zamieść:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: PROPOZYCJA

Postprzez metmac czwartek, 5 sierpnia 2010, 00:14

heh no tak , ale wiesz , przydałoby się by to robili wszyscy, bo jednak czasem sam opis nie wystarcza , trzeba zobaczyć ...
metmac
 

Re: PROPOZYCJA

Postprzez slay czwartek, 5 sierpnia 2010, 06:52

Pomysł dobry.
Ja ograniczyłbym jeszcze dostęp do działu. Dostępny tylko dla osób, które zrobią choć jedną relację. ;)
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: PROPOZYCJA

Postprzez Marek_Bielsko czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:00

slay napisał(a): Dostępny tylko dla osób, które zrobią choć jedną relację. ;)


To będą się pojawiały relacje z dolewania płynu do spryskiwaczy lub tankowania, poziom wyżej to byłoby otwieranie węższej części drzwi bagażnika. :)
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PROPOZYCJA

Postprzez slay czwartek, 5 sierpnia 2010, 07:12

Relację wysyłasz do admina. Administrator decyduje, zamieszcza - masz dostęp.
Był -"biedny"1.2 8V 1997
Jest-1.2 16V Privilege
Avatar użytkownika
slay
Kangoodetektyw
Kangoodetektyw
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 3 lipca 2006, 23:00
Lokalizacja: Rumia

Re: PROPOZYCJA

Postprzez MaciekR4 czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:56

sama idea jest dobra...ale mimo, że zrobiłem już trochę przy Kangoo (od przedniego zawieszenia, przez hamulce i kilka dupereli przy silniku) - to jednak nie zawsze jest czas i możliwość przy naprawie na zrobienie zdjęcia (dobrej jakości, żeby było widać na nim coś), to raz, a dwa - zazwyczaj mimo rękawiczek mam i tak ręce ****** po same łokcie i aparat będzie wyglądał jakby to on reperował auto ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
MaciekR4
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 628
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 22:28
Lokalizacja: WOT - Otwock

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości