Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Off-topic: tematy związane z techniką

Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez ckkangoo środa, 11 sierpnia 2010, 09:33

jak w temacie
Proszę wszystkich o opinie na temat fimy Joong Automobile mieszczącej się w miejscowości Konin
Szukałem w szukajce (zgodnie z instrukcją), nie ma tego wiele.
Proszę o wpis wszystkich, którzy maja jakąś wiedzę a dotąd się tym nie podzielili.
ckkangoo 1,5 dci zielone alize skrzydła nie klapa (znaczy się samica)
ckkangoo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 19 listopada 2008, 19:30
Lokalizacja: góry świętokrzyskie

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez Wiz środa, 11 sierpnia 2010, 09:35

Jesli mnie pamiec nie myli to jest to firma zajmujaca sie sprzedaza czesci do naszych skoczkow. Ja u nich kupowalem 2 lub 3 krotnie i nie bylo zadnych wpadek. Calosc zalatwiona szybko, sprawnie i bez problemowo.
Pozdrawiam
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez Marek_Bielsko środa, 11 sierpnia 2010, 10:30

Ja słyszałem o nich co innego, ale bez wyroku sądu nie mogę ich legalnie oczerniać.
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez Wiz środa, 11 sierpnia 2010, 11:09

Hahaha no to kolega ckkangoo ma teraz niezlego zgryza. Tylko dwie opinie i jakze odmienne :)
Powodzenia w wyborze :lol:
ANTYKLUBOWICZ
STOPER DROGOWY :D
smoke tires not drugs
Aktualnie czerwone Clio 3 ph 1, choć wole żony niebieskie Clio 4 GT :)


Avatar użytkownika
Wiz
Użytkownik zbananowany
 
Posty: 1967
Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 00:00
Lokalizacja: Moim domem praca, dom hotelem :(

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez skarb środa, 11 sierpnia 2010, 19:08

Brałem tarcze do Kangoo II.

Bardzo gorąco polecam.

Szybko, miło i przyjemnie i jakieś 4 razy taniej niż za oryginalne u złodziei spod znaku tego co mamy na masce.

Jakby było więcej takich firm to byśmy się nie musieli użerać z w/w złodziejami spod w/w znaku.
2008 Kangoo II Privielege 1.5 dci 105 km - wszystkomający z cennika z wyjątkiem dachu szklanego.
2004 Kangoo I Helios 1.5 dci - 102 km
Avatar użytkownika
skarb
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 23:00
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez KURAK środa, 11 sierpnia 2010, 19:40

Także polecam, byłem osobiście parę razy, właściciel jest prawdziwym pasjonatem Kangoo

Że czym jest? /MOD
1.6 16V Gwiezdny Pył 007
Avatar użytkownika
KURAK
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 175
Dołączył(a): czwartek, 6 listopada 2008, 19:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez ckkangoo sobota, 14 sierpnia 2010, 21:55

dzięki z opinie
ckkangoo 1,5 dci zielone alize skrzydła nie klapa (znaczy się samica)
ckkangoo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 19 listopada 2008, 19:30
Lokalizacja: góry świętokrzyskie

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez Lucass środa, 18 sierpnia 2010, 10:28

Pewnie już za późno, ale poszukaj postów kolegi tomekg na temat sposobu w jaki utracił swojego skoczka zakupionego właśnie u nich. "Jego" okazały się tylko niektóre podzespoły... :evil:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez ckkangoo środa, 18 sierpnia 2010, 16:24

dzięki wszystkim za opinie
Myślę, że już pora opisać moje przygody w Koninie
W sobotę 17 lipca w mojej kangurzycy padł silnik. Po zalawetoawniu do mechanika i rozebraniu silnika diagnoza – konieczność wymiany silnika na „nowy” znaczy się sprawny. W moim rozleciał się tłok, uszkodzona gładź cylindra, uszkodzone gniazdo zaworowe w głowicy, wygięty wał. Reanimacja niemożliwa. Ostał się tylko cały osprzęt.
Przez tydzień obdzwoniłem cały świat – silników w rozsądnej cenie brak.
W poniedziałek 26 lipca zadzwoniłem do Konina i usłyszałem, że mają silniki do wyboru i koloru. Stwierdzili, że maja silnik jaki potrzebuję z przebiegiem 7000 km. Wydało mi się to trochę dziwne, że silnik który był produkowany do 2006 roku w 2010 ma tylko tyle km przejechane. Po zapewnieniach osoby z Konina, że wszystko jest ok., że silnik ma naprawdę tyle km zdecydowałem się na zakup i żeby było szybciej pojechałem osobiście 260 km. Kasę wypłaciłem (ile nie będę pisał), fakturę wypisali ,wydawało się wszystko ok. Na mechanice się nie znam silnik na oko wydawał się dobry.
Zawiozłem to cudo do mechanika we wtorek rano i czekam. Ten nie mógł zabrać się do naprawy kangurzycy od razu. W środę popołudniu stwierdza, że silnik złożony jest z głowicy produkcja 2003 r. i bloku z 2004 r. (lub odwrotnie, ale to mało istotne). Po konsultacjach zdecydowaliśmy o odkręceniu miski olejowej i pokrywy zaworów………………… Okazało się, że wał jest na drugim szlifie, a wałek rozrządu na pierwszym. Mechanik stwierdził, że w jego ocenie jest to złom i lepiej tego nie zakładać do samochodu. Zadzwoniłem do Konina, przypomniałem im co kupiłem i usłyszałem, że silnik jest wg nich dobry ale już nie zapewniali o 7000 km przebiegu. Powiedziałem, że chcę to cudo zwrócić na co usłyszałem, że po otwarciu silnika straciłem wszelkie prawa i że nie mam możliwości zwrotu. Po trzydniowych przepychankach telefonicznych firma przestała odbierać moje telefony. Postanowiłem tam pojechać. W sobotę 30 lipca nie było osoby kompetentnej by przyjąć zwrot silnika, po trzech godzinach przepychanek syn właściciela jedynie napisał oświadczenie, że nie może przyjąć silnika, a osoba kompetentna będzie w firmie po 9 sierpnia. Zawiadomiłem pisemnie firmę, że przyjadę z silnikiem 10 sierpnia i będę domagał się zwrotu pieniędzy. 10 sierpnia w Koninie usłyszałem od właściciela, że nie mam możliwości zwrotu i żebym kierował sprawę do sądu. Zapewniłem go, że tak zrobię. Ten jakoś dziwnie zmiękł i zgodził się na zwrot, ale po obejrzeniu silnika prze jego mechanika. Czekałem na specjalistę 2 godziny.
Teraz najciekawsze
W trakcie sprawdzania silnika pogadałem ze specjalistą i ten opowiadał, że wszystkie silniki jakie przechodzą przez tą firmę są przez niego robione i że do samochodów które sprzedają też je zakładają.
Widziałem też na placu firmy 2 karoserie kangurów z dospawanym przodem. Pewnie na ich bazie powstaną bezwypadkowe samochody z małym przebiegiem.
Reasumując. Radzę wszystkim potencjalnym klientom omijać tą firmę szerokim łukiem. W moim odczuciu wszystko co oni sprzedają jest totalnym złomem.
Tak wyglądała moja przygoda z tą firmą. Przestrzegam jeszcze raz, a czy ktoś zdecyduje się na współpracę z nimi to już jego sprawa.
ckkangoo 1,5 dci zielone alize skrzydła nie klapa (znaczy się samica)
ckkangoo
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 31
Dołączył(a): środa, 19 listopada 2008, 19:30
Lokalizacja: góry świętokrzyskie

Re: Joong Automobile - proszę o opinię o tej firmie z Konin a

Postprzez Marek_Bielsko środa, 18 sierpnia 2010, 16:31

Trzeba było od razu mnie słuchać i ich olać :lol: :evil:
Marek_Bielsko
Antykangoorowicz
Antykangoorowicz
 
Posty: 2019
Dołączył(a): niedziela, 2 listopada 2008, 13:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron