Na temat sprzedaży paliw słów kilka

Off-topic: tematy związane z techniką

Na temat sprzedaży paliw słów kilka

Postprzez Podmiejski wtorek, 6 grudnia 2011, 12:25

To ja tu wtrącę przy okazji swoją teorię odnośnie stacji "sprawdzonych".
Zaczeło sie dawno temu bo mój stary motocykl źle znosi dodawanie akoholu do paliwa (co u nas jest standardem) bo wtrysk,amerykański i stary :-).
No więc szukałem odpowiedzi na pytanie:skąd najlepsze paliwo. Jako że rafinerię mam pod ręką w sensie - znajomi różni pracują - poprosiłem o radę. Ku memu zdziwieniu dowiedziałem się że niezależnie kto - i tak cysterny napełnia na rafinerii. I praktycznie jeśli cyrki dzieją się z paliwem to nie tam a PO DRODZE.
...hmmmm....
Potem - następne przemyślenia.
Jeśli ktoś coś "rzeźbi" z paliwem to musi mieć możliwośc w y c o f a n i a wygospodarowanych oszczędności - czyli pieniędzy - z kasy....
I tak metodą "analiz własnych" postawiłem sobie następującą tezę: nie ma kasy ( miejsca gdzie płacę) = trudno odzyskać ukradzione.
Na skutek powyższego na pierwsze miejsce listy stacji bezpiecznych trafiło więc Neste ze swoimi automatami. No bo - jak wyrwać z systemu nadwyżki?
Po chwili dalszych analiz dołączyłem do listy stacje hipermarketowe: system obrotu pieniędzmi przechodzi przez ręce tylu osób i jest z tego powodu tak kontrolowany że...nie wyobrażam sobie jak np (uwaga to totalna abstrakcja!!!) dolać wody do zbiornika a wycofać z kasy gotówkę.
I tego sie trzymam.
I teraz uprzejma prośba do kolegów: CZEGO nie uwzgledniłem w swoim "sprytnym" założeniu?
Prosze nie piszcie mi że to rozczłonkowane mafie...tego typu organizacje wymagają hermetyczności o którą z racji wieloosobowości trudno - za to łatwiej o wpadkę.
Oczywiscie że hipermarket może kupować lewe paliwo ale ....zawsze za tym musi stać człowiek bo systemowo nie da się.Im wiecej ludzi - tym ryzyko wieksze - i mniejszy zysk. Taka jest prawda.
No dobra - czekam na wasze opinie :-)
I przepraszam jesli coś nie tak oraz proszę kol.Admina o ewentualne własciwsze lokowanie tego posta.
Temat - myślę - z tych zawsze aktualnych a napisałem tu jedynie - z powodu jak na wstępie.
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Lucass wtorek, 6 grudnia 2011, 16:28

No tak. Ale "wycofywanie kasy" to chyba rzadsza metoda, bo jednak pieniądze raz fiskalnie skasowane trudno później wydobyć z systemu.
Myślę, że największe możliwości są w czasie, w którym paliwo opuściło już zbiornik rafinerii, a jeszcze nie zostało zlane do zbiornika stacji.
I tu może zostać magicznie rozmnożone. A nadwyżki sprzedawane są na lewo nawet tej samej stacji, ale powiedzmy po promocyjnej cenie. Poza systemem i ewidencją. Oczywiście nie jakieś tysiące litrów. Ale wystarczy setka czy dwie z jednej cysterny. I tak małą łyżeczką, kropelka do kropelki... tzn przepraszam złotówka do złotówki... :|

Stara prawda, którą zawsze powtarzam. Nie ma bezpiecznych sieci. Są tylko bezpieczne stacje. A to te, na których po prostu pracują uczciwi ludzie.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Podmiejski wtorek, 6 grudnia 2011, 18:09

Oczywiście masz rację: tylko po sprzedaży nawet na tej samej stacji lewego paliwa - trzeba mieć możliwość wycofania pieniędzy z kasy.
W Neste - nie da się.
W hipermarkecie - też.
Wyobrażasz sobie że kasjerka- zmieniająca się nota bene non-stop! - wyjmie gotówkę z szuflady?....
Nierealne.
Mam rację?
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez 006 wtorek, 6 grudnia 2011, 18:29

Lewe paliwo pewnie nie jest sprzedawane klientom, tylko idzie do "klientów", którzy pewnie zamówili takie paliwo. Wszystko odbywa się po za kasami fiskalnymi, więc nie trzeba z kasy wyjmować pieniędzy.
Echhh, nie mam daru do przelewania myśli na tekst :(, ale mam nadzieje, że w miarę jasno napisane.
Kangoo 1,9D 1999r. F8Q630
006
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 1 czerwca 2011, 19:09
Lokalizacja: Warszawa najczęsciej

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Lucass wtorek, 6 grudnia 2011, 20:42

Jasna sprawa, że rozumiemy.
A poza tym mało razy zdarzyło się Wam po pytaniu "Faktura czy paragon?" po prostu nie dostać tego ostatniego? Czyli pisząc prościej, mało razy się zdarzyło, że transakcja nie była zarejestrowana na kasie? Jest na to wiele sposobów by klient się nie zorientował. Zwłaszcza, jeśli nie zależy mu na paragonie. Chodzi mi o to, że sprzedawca wykonuje wtedy jakieś ruchu na kasie, ale transakcji finalnie nie zatwierdza.
Zresztą to sposoby stosowanie z powodzeniem we wszelkich dziedzinach handlu. Nie tylko na stacjach.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Podmiejski środa, 7 grudnia 2011, 09:58

No dobra - to lewe paliwo idzie gdzieś i jest zamieniane na złotówki - a co mnie do tego? Znaczy: co w tym szkodliwego dla mnie? Dla mojego silnika?
Myślicie że cysterna jeździ sobie gdzie chce; kierowca robi co chce w sensie: spuszcza gdziebądź - dolewa do niej co mu fantazja poda?...
Hmmmm...to też się dowiedziałem od "rafinerów" - żebyście wiedzieli jaki jest poziom zabezpieczeń tego oczywistego elementu jakim jest cysterna - hoho!
Głównym miejscem kantów jest miejsce gdzie nalewa się paliwo do cysterny. Są stacyjki które kupią lewe paliwo i będą wygospodarowywały nadwyżki.Na pewno - stacje o dużym ruchu - bo paliwo w końcu też się kontroluje - i to coraz częściej słyszę że wystarczy jeden telefon od klienta!
Słucham dalej sugestii czym sie kierować przy wyborze stacji tankowania :-)
aaa... z LPG cyrki sa znacznie wieksze: począwszy od składu skończywszy na litrażu - ufff...
Co do tych niewydawanych paragonów: naprawdę nie wierzę teraz w takie przypadki.
Od ponad roku trwają takie prowokacje ze strony Skarbówki że w życiu byście nie uwierzyli (pracuję w zaopatrzeniu handlu więc coś wiem) - a są tak kosztowne że matko jedyna...Może ci się wydawać że nie dostałeś paragonu ale z reguły sprzedawca bardzo łatwo udowadnia - najczęściej monitoringiem - że to ty go nie wziałeś. Lub że masz go w siatce z zakupami :-)
KW0U Braun Mocca 1.6 16V "12 automat (LPG)
KC01 Privilleg 1.6 16V "02 (LPG) - "srebna szczała"
VW LT 28 '91 2.4D "home made camper"

Chcesz pomocy - uzupełnij profil o dane samochodu. Nie każdy ma czas na grzebanie po Twoich postach za modelem samochodu i silnika.
Avatar użytkownika
Podmiejski
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 854
Dołączył(a): środa, 12 października 2011, 19:51
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Lucass środa, 7 grudnia 2011, 10:14

No tak, ale jeżeli płacę na stacji kartą, to jedynym logicznym rozwiązaniem wydaje się takie, że paragon jest mi wręczany razem z kartą i wydrukiem z terminala prawda?
To dlaczego często zdarza mi się dostać kartę z wydrukiem łącznie ze słowem "dziękuję" ze strony kasjera, ale paragonu już nie?
Akurat to dziwi mnie szczególnie, bo w przypadku gotówki sprawa jasna. Gotówka nie zarejestrowana nie idzie do kasy tylko do kieszeni. Ale w przypadku płatności kartą przecież i tak zostaje ślad po transakcji.

Poziom zabezpieczeń cysterny jest wysoki? No tak. Pewnie tak jest, ale w cysternach sieciowych, tzn. dużych firm.
Ale istnieją też mali przewoźnicy.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Szumak środa, 7 grudnia 2011, 10:17

Lucass napisał(a):To dlaczego często zdarza mi się dostać kartę z wydrukiem łącznie ze słowem "dziękuję" ze strony kasjera, ale paragonu już nie?

No mnie się to jeszcze nie zdarzyło a od samego początku jak mam kangura prowadzę historię wydatków na paliwo - tylko na paragonie lub fakturze masz informację ile tankowałeś, co i za ile. Też trochę jeżdżę po kraju i tankuję na różnych stacjach.
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Lucass środa, 7 grudnia 2011, 10:25

Nie ukrywam, że mnie zdarza się to najczęściej na jednej stacji pewnej małopolskiej sieci na A. Często tam tankuję, bo mają stosunkowo tanio. Może właśnie dlatego... :lol:
Aha i chodzi o gaz, więc możliwości robienia wałków są zdaję się o niebo większe z uwagi na brak jakiejkolwiek kontroli. Przynajmniej do niedawna tak było, bo gaz jako paliwo nie płynne nie podlegał pod jakieś tam przepisy kontrolne... :?
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: Mam zamiar nabyć Kangura więc pytam....

Postprzez Szumak środa, 7 grudnia 2011, 10:30

Ja nie wiem jaka jest definicja gazu w świetle przepisów ale jak gaz może nie być paliwem płynnym? Nawet w wersji lotnej jako czynnik fizyczny jest jak najbardziej płynem (tak jak powietrze).
Suzuki Marauder [2001]:
Obrazek
Suzuki Burdelmam C50 [2006]
Obrazek
Był: Kangur Polarny 1.2 16V LPG [2002]:
Obrazek
Była: Babcia Asia 1.8 [1994]:
Obrazek
Avatar użytkownika
Szumak
Vice Kangoomistrz 2012
Vice Kangoomistrz 2012
 
Posty: 1963
Dołączył(a): piątek, 27 czerwca 2008, 11:26
Lokalizacja: SBI - GMB - GWE

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości