Na temat akumulatorów i świateł dziennych słów kilka...

Off-topic: tematy związane z techniką

Re: Co dziś zrobiłeś/zrobiłaś dla kangura?

Postprzez lam3r środa, 4 stycznia 2012, 18:45

"Starego" Kangoo miałem 4 lata i jeździłem na światłach... mogę założyć, że z tych 70 000 co zrobiłem (Kwiatek popraw mnie jeśli się mylę ile tam było), to jakieś 75% zrobiłem w korkach miasta Wrocław. Akumulator nie wymagał wymiany, a ostatniej (naszej wspólnej) zimy przy mrozach -15C zapalał jakby było +15C. Teraz jeździ nim "Kwiatek", i to już jakieś 3 lata będą... niech się wypowie czy wymieniał, bo nie wiem.

W nowym, a ma już 3 lata, również jeżdżę na światłach (i nie mam dziennych, bo mi do niczego nie są potrzebne) i też nie widzę aby był jakiś problem. Jak komuś pada półtoraroczny akumulator, to z pewnością nie przez jazdę na światłach tylko "walnięta" instalację (a w starych autach o to nie problem).

W obu przypadkach nie oszczędzam klimatyzacji, to tego jak trzeba to nawigacja, ładowanie komórki i nawet w nowym przetwornica na 230V, aby laptopa podłączyć... Aha nowy przez dwa tygodnie, codziennie przez 8h, miał włączone radio (silnik wyłączony), bo pracowałem na działce i to była jedyna rozrywka;-) Tak więc... teorie o niedostosowaniu aut... a zresztą, dla mnie to zwykłe bzdury.
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dziś zrobiłeś/zrobiłaś dla kangura?

Postprzez czarek0402 środa, 4 stycznia 2012, 19:04

Widzę,że Koledzy mają akumulatory jak w filmach o radzieckich reaktorach,które dają 120% mocy... :roll:
Zmierzę to dam znać.
Renault Kangoo 1.5dci Korsika Blau 2003
czarek0402
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:16
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Co dziś zrobiłeś/zrobiłaś dla kangura?

Postprzez a-kwiaty środa, 4 stycznia 2012, 19:32

w poLam3rowym kangoo aku padl w ubieglym roku. Dal jeden sygnal, ze umiera przy nastepnym zostal wymieniony. Czyli ponad 6 lat dal rade co przeklada sie zaobserwowana przeze mnie dlugosc dzialania innych aku.
Tez w autach nie oszczedzam pradu, czesto jezdze na krotkich odcinkach i nie widze problemu. Dlatego wg moich obserwacji kangoo ph2 (diesel i benzyna) ma wystarczajaco duzo pradu na ciagla jazde na kagankach.
Jesli ktos chce "tuningowac" auto to prosze ale zeby dorabiac do tego teorie to nie kumam. Nowe auta, ktore maja rozne systemy oszczedzania pradu maja tez odpowiednio slabsze alternatory (wiem, ze mozna w niektorych markach dokupic tzw. "wzmocniony alternator" (SIC).
Co ciekawe nie zauwazylem w zadnym aucie firm kurierskich, zeby w ramach oszczednosci akumulatora mieli zalozone dzienne. A odpalaja auto nawet co 100 metrow, dodatkowo pierdylion razy dziennie klikaja centranym zamkiem ;)
... Lam3r moze mamy tu jakis specjalny mikroklimat?
Obrazek
......... berlingo xtr 1,6 - 2 szt........................... kiedyś były 3 szt Kangoo http://www.a-kwiaty.pl doręczamy kwiaty, Wrocław, Polska, świat...
Avatar użytkownika
a-kwiaty
Kangooekspert
Kangooekspert
 
Posty: 861
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dziś zrobiłeś/zrobiłaś dla kangura?

Postprzez lam3r środa, 4 stycznia 2012, 22:10

a-kwiaty napisał(a):... Lam3r moze mamy tu jakis specjalny mikroklimat?


Zapewne... klimat na dorabianie skomplikowanych teorii z najzwyklejszych w świecie rzeczy;-) A kolega od akumulatora to po prostu chciał zrzucić winę za rozładowany akumulator, na żarówki w samochodzie... To nawet zabawne, tylko trzeba się bardzo postarać, aby na to tak spojrzeć:-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na temat akumulatorów i świateł dziennych słów kilka...

Postprzez siwy261976 niedziela, 12 lutego 2012, 15:19

ludzie to robią z igły widły:)
ja zamontowałem dzienne, montaż prosty jak budowa cepa, nie obchodzi mnie spalanie itd, po prostu nie jestem zwolennikiem jazdy na mijania cały rok i już, ale skoro ustawodawca mi to nakazuje i daje możliwość wyboru do tego dzienne lub mijania to wole dzienne. jedyny problem to rozmieszczenie zgodnie z przepisami, po prostu musiałem nieco pociąć zderzak bo mam światła prostokątne a nie okrągłe i o ile wchodzą w szczeliny w zderzaku to rozstaw 600 mm jest w moim przypadku trudno osiągnąć bez cięcia bo jeszcze mam halogeny przeciwmgielne, a chcąc to zrobić dobrze nie da się nie ciąć. no chyba że tak jak większość ma je za blisko, bo stać ich na światła ale przycięcie zderzaka to już ból dla nich i ich portfela.
podsumowując: stać kogoś to niech zakłada dzienne ale zgodnie z przepisami, stać cię ale szkoda ci zderzaka to daj sobie spokój i jedź na mijania
p.s. do szewskiej pasji doprowadza mnie odblokowane doświetlanie zakrętów poprzez przeciwmgielne i to załączone na stałe (brak zakrętów, dobra pogoda itd)
ObrazekObrazek
siwy , Szczecin, Kangoo 1,4 RN 1999r. bordo - metalic :) zahaczony
Avatar użytkownika
siwy261976
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 474
Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 23:00
Lokalizacja: szczecin

Poprzednia strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości