RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Off-topic: tematy związane z techniką

RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez wladek niedziela, 15 stycznia 2012, 20:09

Witam Przykro pisać ale nasza ulubiona marka jest coraz gorsza niemiecki TUV opublikował badania najbardziej awaryjnych marek, wynika z niego że spośród aut w wieku 4-5 lat najgorzej wypada Renault.Pierwsze miejsce w rankingu model Espace, na kolejnych pokrewne :Dacia Logan ,Nissan Primera i Reno Laguna.Wśród 6-7 latków też nie jest lepiej co prawda na 1 miejscu jest Fiat Stilo to na 2 Espace i 3. Laguna z usterkowością powyżej 30%. Nie pisze o Kangoo bo na szczęście nie jest w czołówce, niemniej ranking nie wróży dobrze naszej marce. Ja poruszam się Kangoo z 2000r ze starym d55 i myślę że mimo wieku , przebiegu te właśnie auta z przełomu wieku z silnikami na pieszo będą coraz bardziej doceniane.Pozdrawiam Wladek :|
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez Kangur wtorek, 17 stycznia 2012, 09:35

Niemcy jak na razie 4-5 letnie samochody to już maja wystawione do sprzedaży. Nas niestety ten ranking może trochę martwić :)
Avatar użytkownika
Kangur
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 15 grudnia 2011, 09:54

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez Arkadek czwartek, 23 lutego 2012, 22:00

Te wszystkie rankingi, testy i rozne takie nie sa obiektywne, nigdy, zwlaszcza niemieckie dekry tivy i inne. Renault moze przyjechac trzy razy z jakimis trzeszczacymi plastikami do serwisu no i mial trzy usterki w jakims tam czasie ale np. naziwagen passat 2.0tdi przyjezdza jeden raz z peknieta glowica ale to tylko jedna usterka no i jest to lepszy samochod - tak to w uproszczeniu dziala. Nie mowie juz o dziennikarzach, jaki hotel dostana w czsie testu np, gdzie jedza - wszystko to wplywa na ich "opinie" Brzmi niewiarygodnie moze ale tak to wlasnie jest. Renault jest coraz lepsze moim zdaniem a PSA schodzi na psy, wiem bo mam Citroena-niestety.
Arkadek

Fajowa Renata 1.9D, 1998
Avatar użytkownika
Arkadek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 58
Dołączył(a): sobota, 31 marca 2007, 23:00
Lokalizacja: Skogbygda- Norwegia

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez lam3r czwartek, 23 lutego 2012, 22:34

Arkadek... ale sprawdziłeś chociaż co jest brane pod uwagę przy sporządzaniu takiego zestawienia firmy TUV czy tylko tak sobie piszesz?
Mogę zaakceptować to, że nie wierzysz w rzetelność, ale pisanie czegoś co jest nieprawdą, nie przystoi klubowiczowi;-)
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez Arkadek czwartek, 23 lutego 2012, 22:59

Gdzies czytalem, ze tak jest jak napisalem a co do dziennikarzy to wiem napewno.

EDIT:
A pro po rzetelnosci to chyba jakis rok temu Clio byl zwyciezca w kategori niezawodnosci w swojej klasie wg ADAC chyba, czegos germanskiego w kazdym razie. Ale wiesz co, tylko my tutaj na forum mozemy sobie normalnie pogadac a onet czy inne zrodla internetowe np. sluza do prania mozgow miedzy innymi a ludzie, ktorzy nie mysla sami dowiaduja sie co lubia a czego nie i co jest dobre a wszystko to zmienia sie w przeciagu kilku dni.

Nie pisz postów pod sobą. Dopóki możesz używaj opcji "EDYTUJ" (admin/mod)
Arkadek

Fajowa Renata 1.9D, 1998
Avatar użytkownika
Arkadek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 58
Dołączył(a): sobota, 31 marca 2007, 23:00
Lokalizacja: Skogbygda- Norwegia

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez lam3r piątek, 24 lutego 2012, 18:07

Arkadek, proponuję Ci poczytać jeszcze raz, o tym co jest brane do zestawienia. Wiedza Ci się poszerzy (a to zawsze dobrze robi), a i innych w błąd nie będziesz wprowadzał. Wygląda na to, że poczytałeś gdzieś tekst takiego samego "znawcy tematu" jakim i Ty jesteś. Ergo, powielasz nieprawdę i zapewne powodujesz, że ktoś ją będzie powielał dalej. I po co?
Bye
--
lam3r - iphone 12 mini user last used Kangoo Privilege 1.5 DCi 105KM av ~6,6 L/100km -> now using Hyundai Kona Premium 1.6 177KM 7DCT 4WD av ~9,8 L/100km
"This is the French-est car on sale. It should come with chickens and garlic bulbs as standard equipment."
nie tankuję na PutOil
http://www.vigowroclaw.pl
Avatar użytkownika
lam3r
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2487
Dołączył(a): piątek, 2 września 2005, 23:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez Arkadek piątek, 24 lutego 2012, 21:38

Nie zapominaj, ze Ty tez to gdzies czytales na czym opierasz swoja opinie i mogles byc tak samo zmanipulowany jak ja(jesli tak jest) i skad wiesz , ze masz racje? Ja nie wiem tego ale mam prawo do moich pogladow. Nazywasz mnie znawca w cudzyslowie i sugerujesz, ze nie mam wiedzy tylko dlatego, ze sie nie zgadzasz ze mna a probujesz sie przedstawiac jako ktos, kto sie zna na dobrych obyczajach.
Arkadek

Fajowa Renata 1.9D, 1998
Avatar użytkownika
Arkadek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 58
Dołączył(a): sobota, 31 marca 2007, 23:00
Lokalizacja: Skogbygda- Norwegia

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez wladek sobota, 25 lutego 2012, 00:24

Witam. Myślę ,że badania awaryjności TUV są wiarygodne bo w samochodach 5-6letnich znalazł się VW Sharan i Touran i to w pierwszej dwudziesce ;) Co zaś do Reno to wielu z nas potwierdzi ,że samochody zwłaszcza nowe choć ładniejsze są jakościowo gorsze od tych z sprzed kilku, kilkunastu lat
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez Lucass sobota, 25 lutego 2012, 09:12

Podobnie zresztą, jak wszystkich innych marek... :evil:
Taka polityka firm. Auto ma się zepsuć tuż po okresie gwarancji, naprawy mają być drogie i nieopłacalne, klient ma kupić nowszy, jeszcze "lepszy" model... :lol:
To samo tyczy się, sprzętu AGD, audio, video, foto...
Konsumpcjonizm...
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: RENAULT SCHODZI NA PSY TUV alarmuje

Postprzez wladek sobota, 25 lutego 2012, 19:20

Podpisuje się pod tym obiema rekami masz rację Lucass. Dbajmy więc o nasze juz nie młode kangury bo lepszych, trwalszych nie będzie ;)
wladek
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 93
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 22:30
Lokalizacja: Gniezno

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości