4x4 Kangoor dzwoni

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez kaen piątek, 4 sierpnia 2017, 12:46

Witam wszystkich , zwracam się do was z pytaniem dot. Reno Kangoo 4x4 jako iż jest to mój trzeci samochód "terenowy " po Suzuki Samurai i Nissanie Terrano wd21 kompletnie nie ogarniam tego typu napędu .Chodzi mi o pewną przypadłość a mianowicie coś dzwoni w tylnym dyfrze zależne jest to od prędkości obrotu kół , gdy podniosę jedno tylne koło (pozostałe trzy mają podparcie ) mogę nim swobodnie obracać wał się nie porusza ,czy tak powinno być ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Krzysztof.
kaen
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 4 sierpnia 2017, 12:23

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez Lucass niedziela, 6 sierpnia 2017, 21:10

Kangoo 4x4 to nie samochód terenowy.
Wtopiłeś kolego.
To jest nędzna podróba auta pseudoterenowego z wysoce zawodnym napędem, zwłaszcza na tylną oś.
Na chłopski rozum opisana sytuacja jest normalna, albowiem gdyż ponieważ napęd na tylną oś przekazywany jest w "dyfrze" za pomocą sprzęgła wiskotycznego, włączającego się przy określonych, choć nie do końca ustalonych warunkach.
Producenci twierdzą, że w momencie utraty przyczepności przez przednie koła, ale kto ich tam wie...
A zatem jeżeli przednie koła mają przyczepność (choćby na postoju) to tylny most jest odłączony od wału i tylnymi kołami powinno dać się swobodnie obracać.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez Arglist sobota, 12 sierpnia 2017, 09:02

Lucass napisał(a):A zatem jeżeli przednie koła mają przyczepność (choćby na postoju) to tylny most jest odłączony od wału i tylnymi kołami powinno dać się swobodnie obracać.


"Swobodnie" to mocna powiedziane to wszystko jest dalej spięte z mechanizmem różnicowym w skrzyni biegów, wałem napędowym i drugim tylnym kołem, trzeba włożyć w to sporo siły żeby obrócić kołem a i tak nie da się nim zakręcić, żeby złapało bezwładność i kręciło się samo. Jak obracasz kołem tylnym a przód stoi na ziemi, będą dochodziły różne metaliczne dźwięki.
było Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Renault Megane rok 2007 1.5 dci Alize
Arglist
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 24 września 2013, 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie\Radzymin

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez PhoenixDL poniedziałek, 12 lutego 2018, 17:26

Arglist napisał(a):
Lucass napisał(a):A zatem jeżeli przednie koła mają przyczepność (choćby na postoju) to tylny most jest odłączony od wału i tylnymi kołami powinno dać się swobodnie obracać.


"Swobodnie" to mocna powiedziane to wszystko jest dalej spięte z mechanizmem różnicowym w skrzyni biegów, wałem napędowym i drugim tylnym kołem, trzeba włożyć w to sporo siły żeby obrócić kołem a i tak nie da się nim zakręcić, żeby złapało bezwładność i kręciło się samo. Jak obracasz kołem tylnym a przód stoi na ziemi, będą dochodziły różne metaliczne dźwięki.
Chyba mam tą samą dolegliwość. W przyszłym tygodniu jadę do specjalisty więc będę mógł coś więcej powiedzieć.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez PhoenixDL wtorek, 5 czerwca 2018, 09:09

I kolejna porażka jeżeli macie jakiś problem ze swoim kangurem w opcji 4 na 4 to unikajcie wrocławia jak tylko możecie praktycznie każdy z warsztatów w którym byłem nie chciał się podjąć rozebrania dyfra i sprawdzenia co się w nim stało

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez PhoenixDL wtorek, 10 lipca 2018, 08:50

I niestety. kolejny mechanik rozłożył ręce.
rozebrany cały dyfer i wygląda jak nowy. części według mechanika są jakby wyciągnięte z pudełka. po skręceniu nadal słychać jakby coś w środku tyrkotało. no już ręce opadają. Dodam że sprzęgło działa i przekazuje napęd.

no cóż pozostaje wymontować pozostałe (wał i półosie) i poszukać w inny sposób powodów takiego stanu rzecz.
Jakby ktoś już miał podobny przypadek i znał jego rozwiązanie to będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam
Phoenix
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez YogiBubu czwartek, 19 lipca 2018, 11:03

Chciałbym się podłączyć do tego wątku bo mam chyba podobne objawy z tym że odgłosy przypominają coś jakby wleczenie pustej puszki za sobą, takie jarmolenie,
które słychać od pierwszego metra jazdy. Czasem odgłosy ustają na moment po jeździe do tyłu ale szybko wracają. Napęd oczywiście działa i poza tą przypadłością i łożyskami podpory wału sprawuje się dobrze.

Napiszcie jeśli poradziliście sobie z tą przypadłością.
YogiBubu
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 19 lipca 2018, 10:48

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez mromasz wtorek, 7 sierpnia 2018, 14:31

Czołem!
Również podłączę się pod pytanie. Metalowe, nieregularne stukanie jakby młotkiem o metal, z tyłu i podczas ruchu z jakąkolwiek prędkością (nasila się przy zakrętach przy prędkości 20-30 km/h).
Jakakolwiek wskazówka czy ktoś zdiagnozował przyczynę byłaby super :) Ew. wskazówka że nie ma ratunku i od razu wymienić dyfer na x-trailowski też się przyda ;)
Renault Kangoo Privilege 1.9 dCi 4x4 2005 r.
Avatar użytkownika
mromasz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2016, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez PhoenixDL środa, 26 września 2018, 13:42

Temat rozwiązany. W moim przypadku powodem metalicznego stukotu, jakby zaciągania stalowej trytki, okazało się zapieczone sprzęgło (wiskoza) które obecnie jedzie do regeneracji. Koszt tego podam jak wróci :(
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
Avatar użytkownika
PhoenixDL
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:21
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez mromasz poniedziałek, 12 listopada 2018, 08:45

U mnie 3 łożyska w dyfrze, płatne koło tysiaka (choć co warsztat to inna cena) i problem zniknął
Renault Kangoo Privilege 1.9 dCi 4x4 2005 r.
Avatar użytkownika
mromasz
Kangoojunior
Kangoojunior
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek, 19 lipca 2016, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Kangoo 4x4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości