1,2 16V mam zamiar kupić

Tu możesz poddać ocenie klubowiczów ogłoszenia z portali motoryzacyjnych

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez Lucass poniedziałek, 12 lutego 2018, 09:43

Mogla, nie musiała. Wlew zazwyczaj w miejscu w miarę łatwo dostępnym. Ja mam na tylnym zderzaku. Nic prostszego jak wymienić.
Szukaj w podłodze bagażnika dziur po mocowaniu butli. Będziesz musiał podnieść plastikową podłogę bagażnika (też mogła zostać wymieniona). To z kolei wymaga odkręcenia plastikowego pasa maskującego zamek tylnych drzwi.
W podłodze bagażnika nie powinno być żadnych dziur i żadnych śrub. Jedynie korytka z poprzeczką mocujące kanapę i cztery "uszy" do mocowania bagażu.
Butle w kangoo montuje się albo w bagażniku, albo w miejsce koła zapasowego pod bagażnikiem. Oba rozwiązania raczej wymagają wiercenia w podłodze.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez malinshop wtorek, 13 lutego 2018, 23:14

Dzisiaj przez tel dowiedziałem się od kolegi z autokomisu, że właściciel auta powiedział mu, że Kangoo miało wymienioną sondę lambda bo dławiło się i teraz jest okk. Przejmować się tym? Że dlatego poszło od Niemca. I że gdyby miał wcześniej gaz to byłby w brief wbity. Jutro jadę dokładnie oglądać :)
malinshop
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek, 15 lipca 2011, 11:45

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez Lucass czwartek, 15 lutego 2018, 10:16

Jeżeli po wymianie jest ok, to nie ma się czym przejmować. Ale do kompa zawsze dobrze podpiąć. Jakieś inne błędy mogą przy okazji wyjść.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez malinshop czwartek, 15 lutego 2018, 21:28

A więc tak, byłem dzisiaj, przeswietlałem i raczej jest wszystko gites. Faktycznie trochę stoi w miejscu ten 1,2 ale jakoś nie to mi przeszkadza :) jedna sprawa to to, że miał niby oryginalną książkę serwisową ale tam była wpisana wersja campus, nie Access. Druga sprawa jest taka. Potrzebuję przy użytkowaniu auta mieć przez większość czasu złożoną cześć fotela 2/3 a użytkować tylko jedynkę dla synka. No i jak dwójkę składam to razem z nią składa się zapięcie od pasa :) jest ono przykrecone na jedną śrubę koło tego zaczepu którym fotel się wczepia do podłogi. No i tu pytanie. Czy mądrym będzie odkrecenie tego zaczepu i przekrecenie go do śruby która jest w zgieciu fotela jedynki? Ta śruba łącząca oparcie z siedziskiem..... Będzie tam mój synek siedział....
malinshop
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek, 15 lipca 2011, 11:45

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez Lucass piątek, 16 lutego 2018, 12:18

Czekaj, czekaj, bo nie bardzo kumam.
Jak kładziesz do przodu oparcie dwójki, to zapięcie pasa zostaje w jej siedzisku, jest odsłonięte i można normalnie zapiąć pas jedynki.
Nie da się (przynajmniej u mnie) podnieść siedziska dwójki razem z oparciem, nie podnosząc przy okazji i siedziska i oparcia jedynki. Pojedynczo da się podnieść tylko całą jedynkę, nie podnosząc przy tym dwójki.

Odkręcić zapięcie pasa można, ale nie mocowałbym go do fotela. Jedynka solo (czyli bez wpiętego klamrami w podłogę bagażnika siedziska dwójki) trzyma się na miejscu praktycznie tylko dzięki odchylanemu haczykowi mocującemu jej oparcie do bocznej ściany bagażnika, z której wystaje to metalowe ucho. Nie budzi ono mojego zaufania. W razie "W" to ucho może puścić, a wtedy oparcie z fotelikiem może polecieć do przodu. W skrajnym przypadku punkty mocowania jedynki do podłogi zadziałają jak zawias i siedzisko razem z fotelikiem podniesie się do góry, bo fotelik będzie zamocowany do siedziska jedynki, ale nie do konstrukcji samochodu.

Jeżeli nie podnosisz siedziska dwójki to IMHO problem nie istnieje, bo wpinasz się normalnie do klamry zamocowanej do podłogi poprzez zaczep kanapy (dwójki)
Jeżeli jakimś cudem (nie wiem, może Niemiec coś pokombinował, albo przy lifcie weszła jakaś zmiana) da się położyć oparcie dwójki i podnieść jej siedzisko bez jednoczesnego podnoszenia jedynki, to mogę polecić sposób, który sam stosuję, gdy potrzebuję we Włóczykiju trzech miejsc. Kanapę mam rozkręconą na dwa osobne elementy. Dwójka siedzi w garażu, a jedynka jest zamontowana w samochodzie. Klamrę od pasa odkręciłem od kanapy i przymocowałem za pomocą skręcanego ogniwa (coś takiego, moje ma chyba 8 lub 10 mm grubości) do "poprzeczki" w "korytku" w podłodze bagażnika, do którego wchodzi mocowanie kanapy. Wtedy pas masz wpięty w nieruchomą podłogę, a nie w niepewny fotel.

Mam nadzieje, że to co napisałem jest jako tako zrozumiałe :lol:
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez Mascot piątek, 16 lutego 2018, 17:06

Campus wychodził tylko w 2008 roku na pożegnanie modelu. Jeśli ten z ogloszenia to Campus, to ktoś założył mu inną tapicerkę foteli.
Co do kanapy, u mnie też nie da sie podnieść samej dwójki zostawiając jedynkę. Pamiętam jednak, że kiedyś ta sztuka udała sie mojemu ojcu. Musiałbym sprawdzić jak.
Kangoo 1.5 dCi ( 85km ) Helios 2007, niebieski Menthe TE J42 | Nissan Townstar Bussines 1.3 DIG-T - 06.06.2022
Zadomowiony - 22.06.2012 ( 235 595 km )
Druga belka wjechała pod budę - 15.11.2019 ( 330 450 km )
100 000 km z kangurem - 30.05.2020 ( 335 595 km )
http://www.sklepexner.pl http://www.exner.pl
Avatar użytkownika
Mascot
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): wtorek, 3 sierpnia 2010, 13:01
Lokalizacja: Będzin ( Grodziec )

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez Lucass piątek, 16 lutego 2018, 18:51

Czyli coś jednak było grzebane. W dodatku z papierami zdaje się też, skoro samochód jest z 2007.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Avatar użytkownika
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
 
Posty: 10332
Dołączył(a): środa, 28 czerwca 2006, 23:00
Lokalizacja: Kraków, zasadniczo...

Re: 1,2 16V mam zamiar kupić

Postprzez malinshop piątek, 16 lutego 2018, 20:51

Auto jest 2008, mój błąd na początku. Macie rację z tym podnoszeniem siedziska. Też na początku podniosły się trzy siedziska ale tak trochę na ścisk opuscilem jedynkę spowrotem :) no faktycznie wtedy jedynka nie ma mocowania do podłogi niestety tylko za ucho oparcia :( kurcze strasznie jestem napalony na niego :) a teraz zadaliscie mi znów ćwieka z tą tapicerką :) chyba będę musiał po VIN rozkodować wszystko. Auto naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
malinshop
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek, 15 lipca 2011, 11:45

Poprzednia strona

Powrót do Kanał diagnosty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron