Fabryczna nawigacja

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Fabryczna nawigacja

Postprzez wareks poniedziałek, 12 lutego 2018, 10:06

Panowie podpowiedzcie proszę.
Jako, że jestem zmuszony :( wymienić deskę rozdzielczą w swoim Kangoo zacząłem się zastanawiać czy nie skorzystać z okazji
i dołożyć sobie system nawigacji.
Jeżeli ktoś korzysta lub miał sposobność sprawdzić jak to działa w przypadku Kangoo 2009 proszę
o podzielenie się spostrzeżeniami.
Zastanawiam się jak wygląda sprawa z ergonomią obsługi, czytelnością wyśiwtlacza, oraz
co chyba najważniejsze z aktualizacją map.
Czy w ogóle jest sens się w to rozwiązanie "ładować"?

Pozdrawiam
Privilege 1.6 16V 105 AUTOMAT 2009
wareks
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 25 lutego 2009, 19:49
Lokalizacja: Dębica

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez mr2k poniedziałek, 12 lutego 2018, 22:13

Nie jestem pewien, czy wszystkie kangoo II mają tę samą nawigację, ale wydaje mi się, że chodzi Ci o CARMINAT TOMTOM (karta SD). Ja taką posiadam i całe szczęście, bo nowsze (nazwane bodajże CARMINAT TOMTOM LIVE) nie mają opcji łatwej, darmowej aktualizacji (niestety nie do końca legalnej). Moja ma.

Ale do rzeczy. Sama nawigacja działa bardzo dobrze, płynnie, bez zwiech i niespodzianek. Nigdy nie miałem problemu z utratą sygnału, czy idiotycznym wytyczaniem tras. Sterowanie za pomocą pilota (bluetooth), co tak naprawdę jest wygodne, bo klawisze są rozmieszone tak, że nie trzeba na nie patrzeć (wada jest tylko taka, że jak Ci padną baterie, to nie masz nawigacji - ale teraz paluszki AAA są wszędzie do kupienia). Tak więc całościowo sam system w kangurze sprawuje się bardzo dobrze.

Mam jeszcze do czynienia z nawigacjami fabrycznymi w nissanie qashqai'u (2011 r.) oraz w mazdzie 6 (2016 r.). Nissan nie miał aktualizacji od nowości więc nie dało się z niej korzystać w zasadzie od samego początku (poza tym ekran za nisko umieszczony), a w nowej mazdzie wszystko niby jest okey, ale problem pojawia się np. na niewielkich rondach w miastach - za wolno się odświeża, wręcz klatkuje czasem i łatwo można zjechać tam gdzie nie trzeba. Zaraz też skończy się darmowe uaktualnienie i będzie można o niej zapomnieć (lub płacić niemało, co uważam jest niedopuszczalne - szczególnie dla kogoś, kto zakupił auto jako nowe w salonie).

Dlatego też - zabrzmi to może dziwnie - ale absolutnie nie jestem zwolennikiem nawigacji fabrycznych. Najchętniej jeżdżę z telefonem na mapach on-line'owych (google maps, navi expert) oraz dodatkowo włączam yanosika. Mam więc informacje o korkach, ograniczeniach prędkości, itp. Za granicą, poza unią europejską, włączam darmową nawigację HERE WeGo, bo działa również bez internetu. I ma bardzo dobre informacje o aktualnych prędkościach obowiązujących na danej drodze - polecam.
Tymczasem,
KK
__________________
Kangoo 2011 tomtom
1.5 dci 66kW/90KM
Avatar użytkownika
mr2k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 8 czerwca 2014, 08:05
Lokalizacja: Halinów

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez MK poniedziałek, 12 lutego 2018, 22:43

Popieram przedmówcę, ja mam w wersji LIVE, tylko z mapą Francji i nie ma szans na tanią aktualizację, darowałem sobie.
Pozdrowienia Marcin
CLIO 3 1,6 16v 128KM GORDINI 2012r. - LPG STAG
Kangoo II 1,5dCi 115KM PRIVILEGE+ TomTom Edition 31.XII.2010r. srebrny
Porzuciłem akordeon, a szkoda.
Focenie wciąga!!! Jestem szumofobem i maniakiem ostrości!!!
Nikon D7100 Nikon D50


CHEVROLET SPARK M300 LS 1,2 16v 85KM 2010r. - LPG STAG - BYŁ!!!!
Avatar użytkownika
MK
Kangoomaniak
Kangoomaniak
 
Posty: 2004
Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 23:00
Lokalizacja: Cieszyn-Gród Trzech Braci

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez wareks wtorek, 13 lutego 2018, 00:47

Wielki dzięki za wyczerpujące informację.
Szczerze mówiąc rozważając możliwość dołożenia sobie nawigacji fabrycznej mam mieszane uczucia.
Z jednej strony fajnie to wygląda a samo umieszczenie wyświetlacza jest moim zdaniem w świetnym miejscu
zaś drugiej strony patrząc ekranik jest on niewielkich rozmiarów więc czytelność pewnie nie powala.
Przeanalizuję jeszcze ceny oraz możliwości montażu. Jak trafię w dobrych pieniążkach to spróbuję
a jak nie to żałował pewnie nie będę.

Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam
Privilege 1.6 16V 105 AUTOMAT 2009
wareks
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 25 lutego 2009, 19:49
Lokalizacja: Dębica

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez mr2k wtorek, 27 lutego 2018, 17:57

wareks napisał(a):Z jednej strony fajnie to wygląda a samo umieszczenie wyświetlacza jest moim zdaniem w świetnym miejscu
zaś drugiej strony patrząc ekranik jest on niewielkich rozmiarów więc czytelność pewnie nie powala.


Umiejscowienie wyświetlacza jest bardzo dobre. Tak samo jak i czytelność - zarówno w dzień jak i po ciemku przy włączonym trybie nocnym. Naprawdę nie ma się do czego doczepić :D
PS. Właśnie wyszły nowe mapki
Tymczasem,
KK
__________________
Kangoo 2011 tomtom
1.5 dci 66kW/90KM
Avatar użytkownika
mr2k
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 29
Dołączył(a): niedziela, 8 czerwca 2014, 08:05
Lokalizacja: Halinów

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez KRISKMY niedziela, 27 stycznia 2019, 13:56

Witam przepraszam że podepnę się do tematu fabrycznej nawigacji w kangoo 2,właśnie kupiłem zestaw do montażu który się składa z wiązki elektrycznej,anteny,modułu bic,
wyświetlacza i radia.Pytanie jest jedno czy ktoś już zamontował sobie nawigację fabryczną i wie co gdzie podłączyć,z wstępnego podłączenia zostaje mi jedna kostka szara
która powinna być wpięta w główną wiązkę kokpitu,ja jeszcze nie rozbierałem kokpitu i nie wiem czy w moim kangoo z zwykłym wyświetlaczem mam to złącze żeby wpiąć tą
szarą kostkę,załączam zdjęcia co posiadam jeżeli ktoś by wiedział jak to podłączyć był bym wdzięczny za podpowiedź.
Załączniki
3.jpg
3.jpg (46.24 KiB) Przeglądane 2323 razy
2.jpg
2.jpg (59.79 KiB) Przeglądane 2323 razy
1.jpg
1.jpg (63.67 KiB) Przeglądane 2323 razy
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez roman123456 poniedziałek, 28 stycznia 2019, 13:48

KRISKMY napisał(a):Witam przepraszam że podepnę się do tematu fabrycznej nawigacji w kangoo 2,właśnie kupiłem zestaw do montażu który się składa z wiązki elektrycznej,anteny,modułu bic,
wyświetlacza i radia.Pytanie jest jedno czy ktoś już zamontował sobie nawigację fabryczną i wie co gdzie podłączyć,z wstępnego podłączenia zostaje mi jedna kostka szara
która powinna być wpięta w główną wiązkę kokpitu,ja jeszcze nie rozbierałem kokpitu i nie wiem czy w moim kangoo z zwykłym wyświetlaczem mam to złącze żeby wpiąć tą
szarą kostkę,załączam zdjęcia co posiadam jeżeli ktoś by wiedział jak to podłączyć był bym wdzięczny za podpowiedź.


Witam,duzo trzeba dac za taki zestaw?
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 124.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Avatar użytkownika
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 7 stycznia 2016, 22:29
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez KRISKMY poniedziałek, 28 stycznia 2019, 14:01

Radio kupiłem nowe dałem 250zł,resztę kupiłem za 420zł.
KRISKMY
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 10
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 12:23

Re: Fabryczna nawigacja

Postprzez MZ_MZ piątek, 22 lutego 2019, 15:41

Podpenę sie pod temat.
Nawigację mam od nowości, ale nurtuje mnie temat kamery cofania. Widzę, że są "czincze" do podłączenia.
Czy ktoś obeznany bardziej w temacie jest w stanie odpowiedzieć, czy da się podłączyć kamerę?
THX.
MZ
jest - Kangoo ...
był - Kangoo ...

Obrazek
Avatar użytkownika
MZ_MZ
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 457
Dołączył(a): wtorek, 19 września 2006, 23:00
Lokalizacja: Wielka Polska


Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron