Stuki w KANGOO 2

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul poniedziałek, 4 marca 2019, 14:03

Muszę chyba jednak wrócić do tematu półosi. Dźwięk w środku ewidentnie zgadza się z tym na filmiku. Kupiłem żabkę i sam się troche pobawiłem w diagnostykę. Do tego doszły u mnie wibracje kół powyżej 110km/h. Koła zostały przeważone, ale nic to nie dało.

Zobaczcie proszę filmik, myślę, że to co tam słychać nie jest normalne.
https://youtu.be/pqeWK65EVTs
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul czwartek, 7 marca 2019, 16:10

Ok. Jestem po wymianie półosi. Po głebszych oględzinach miała jednak luz osiowy, więc i tak była do wymiany. U mnie przebieg 315 tys, więc miała już prawo się trochę zużyć.

Wklejam film z komentarzem...

Szukamy dalej...

https://youtu.be/XZSceH3ad2Y
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul środa, 7 sierpnia 2019, 18:10

Nie wiem co to się porobiło Panowie, ale od jakichś 4 miesięcy nie słyszę żadnego stukania. Z Waszych opisów wynikało, że stuk pojawiał się właśnie jak robi się ciepło. U mnie wychodzi na to, że jest na odwrót, albo faktycznie nowa półoś się ułożyła jakoś i jest cisza. :)
Aktualny przebieg 342 tys, czyli prawie 30 tys na nowej półosi.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez Bodzik1992 środa, 8 stycznia 2020, 22:30

Witam.
Panowie mam problem z Renault kangoo 2008r wersja van. Słyszę walenie metaliczne strzelanie przy nierównościach. Wymieniłem poduszki mcpersonow sprężyny łożyska wahacze łączniki półoś od strony pasażera i zero rezultatu. Stacja diagnostyczna ok wszystko sztywne. Mechanicy też wszystko sprawdzali i nie wiedzą co jest. Dźwięk uciążliwy i bardzo drażniący. Tylko na nierównościach. Poduszki też wymienione

Proszę o pomoc
Bodzik1992
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 8 stycznia 2020, 22:13

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez wareks czwartek, 9 stycznia 2020, 23:19

Mam podobny problem lecz w mim przypadku okazało się, że winne są luzy na zaciskach hamulcowych.
Kiedy wjeżdżam na nierówności .szuter, kamienie, kostka granitowa, progi zwalniające itp. słychać stukanie.
Można to zweryfikować kiedy autko porusza się po takiej właśnie nawierzchni i słychać owo stukanie
trzeba delikatnie wcisnąć hamulec tak by klocki złapały tarczę lecz nie zatrzymywały auta.
U mnie wtedy przestaje stukać a kiedy odpuszczę pedał stuki powracają.
Może to to.....

Pozdrawiam
Privilege 1.6 16V 105 AUTOMAT 2009
wareks
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 130
Dołączył(a): środa, 25 lutego 2009, 19:49
Lokalizacja: Dębica

Re: Stuki w KANGOO 2

Postprzez istanbul piątek, 17 stycznia 2020, 19:23

Bodzik1992 napisał(a):Witam.
Panowie mam problem z Renault kangoo 2008r wersja van. Słyszę walenie metaliczne strzelanie przy nierównościach. Wymieniłem poduszki mcpersonow sprężyny łożyska wahacze łączniki półoś od strony pasażera i zero rezultatu. Stacja diagnostyczna ok wszystko sztywne. Mechanicy też wszystko sprawdzali i nie wiedzą co jest. Dźwięk uciążliwy i bardzo drażniący. Tylko na nierównościach. Poduszki też wymienione

Proszę o pomoc


Miałem podobnie - zero luzów a przyczyna była "pomiędzy nogami".
Koszt parę złotych na dobrą opaskę.
U mnie po założeniu niebo a ziemia - Kangoo jednak czasem potrafi zaskoczyć.
Koniecznie zobacz ten filmik.


https://www.youtube.com/watch?v=eW2JpL1 ... 240&t=145s

Powodzenia
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła
 
Posty: 329
Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 19:34
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron