Kangoo 1,5dCi czasami problem z odpaleniem

Pytam, bo nie wiem jak coś zrobić

Re: Kangoo 1,5dCi czasami problem z odpaleniem

Postprzez kangoo2005 wtorek, 27 stycznia 2015, 18:33

Witam po krótkiej przerwie.
W spr. wtrysków rozmawiałem ze znajomym mechanikiem(także profesjonalnie zajmuje się ich regeneracją) i stwierdził ,że wtrysk nie powinien mieć wpływu na taki problem z paleniem( powinien wyskakiwać błąd o zbyt niskim ciśnieniu). Według niego w moim kangusiu jest jakiś problem z elektroniką (stykami w kostkach lub samym ECU). A więc kupiłem Contact Spray i przepsikałem wszystkie kostki czujników ,ECU, wymieniłem też czujnik położenia wału.
Przez prawie dwa tygodnie po tych zabiegach palił na dotyk , natomiast dzisiaj po południu (silnik rozgrzany) problem wrócił - kręciłem 2x po około 5s , następnie wypiąłem na chwilkę kostki od komputera i po tym zabiegu auto załapało od razu ! Dodam iż lampka od immo. gaśnie, mam też zamontowany alarm(spięty z fabrycznym centralnym) ale nie wiem czy z jakimś odcięciem.
Kangoo 1,5dCi 82KM 2005r
kangoo2005
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 14 lutego 2014, 19:20
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Kangoo 1,5dCi czasami problem z odpaleniem

Postprzez kangoo2005 czwartek, 31 grudnia 2020, 23:54

Witam tym razem po trochę dłuższej przerwie.
Mój problem z odpalaniem nadal nierozwiązany, w międzyczasie wymienione 2 bardziej lejące wtryski(używki z rozbitego clio 82KM, zakodowane!), nowy czujnik wału i wałka rozrządu, czujnik ciśnienia paliwa.
Problem nasila się w chłodniejsze dni, zwłaszcza jeśli przejadę kilka kilometrów, silnik nie zagrzeje się w pełni(np. 3 do max 5km) i po postoju 15 minut już nie odpala(po 5 min wszystko jest ok), pojawia się błąd P0089(zbyt wysokie ciśnienie na rampie według clipa, ale jeśli bardzo długo kręcę), układ paliwowy się nie zapowietrza, jedynym rozwiązaniem na odpalenie jest mała dawka plaka w dolot powietrza.
Według mnie "coś" blokuje otwarcie wtryskiwaczy i jest to związane ze spadkiem temperatury silnika.
Doradźcie coś. Do siego roku!!!
Kangoo 1,5dCi 82KM 2005r
kangoo2005
Kangoorzątko
Kangoorzątko
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 14 lutego 2014, 19:20
Lokalizacja: Lesznowola

Poprzednia strona

Powrót do Pytam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości

cron