4x4 Kangoor dzwoni

Szeroko pojęta tematyka dotycząca modelu Kangoo 4x4 w wersjach Ph I i Ph II (2001 - 2008)

4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez kaen piątek, 4 sierpnia 2017, 12:46

Witam wszystkich , zwracam się do was z pytaniem dot. Reno Kangoo 4x4 jako iż jest to mój trzeci samochód "terenowy " po Suzuki Samurai i Nissanie Terrano wd21 kompletnie nie ogarniam tego typu napędu .Chodzi mi o pewną przypadłość a mianowicie coś dzwoni w tylnym dyfrze zależne jest to od prędkości obrotu kół , gdy podniosę jedno tylne koło (pozostałe trzy mają podparcie ) mogę nim swobodnie obracać wał się nie porusza ,czy tak powinno być ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Krzysztof.
kaen
Kangoorzątko
Kangoorzątko

Re: 4x4 Kangoor dzwoni

Postprzez Lucass niedziela, 6 sierpnia 2017, 21:10

Kangoo 4x4 to nie samochód terenowy.
Wtopiłeś kolego.
To jest nędzna podróba auta pseudoterenowego z wysoce zawodnym napędem, zwłaszcza na tylną oś.
Na chłopski rozum opisana sytuacja jest normalna, albowiem gdyż ponieważ napęd na tylną oś przekazywany jest w "dyfrze" za pomocą sprzęgła wiskotycznego, włączającego się przy określonych, choć nie do końca ustalonych warunkach.
Producenci twierdzą, że w momencie utraty przyczepności przez przednie koła, ale kto ich tam wie...
A zatem jeżeli przednie koła mają przyczepność (choćby na postoju) to tylny most jest odłączony od wału i tylnymi kołami powinno dać się swobodnie obracać.
Pozdrawiam, Lucass
Obrazek
Zapraszam na http://www.wedrowki.com
Lucass
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny
Kangoomistrz 2012, ale w dalszym ciągu Zdiagnozowany Kangooholik Podróżny

Postprzez Arglist sobota, 12 sierpnia 2017, 09:02

Lucass napisał(a):A zatem jeżeli przednie koła mają przyczepność (choćby na postoju) to tylny most jest odłączony od wału i tylnymi kołami powinno dać się swobodnie obracać.

"Swobodnie" to mocna powiedziane to wszystko jest dalej spięte z mechanizmem różnicowym w skrzyni biegów, wałem napędowym i drugim tylnym kołem, trzeba włożyć w to sporo siły żeby obrócić kołem a i tak nie da się nim zakręcić, żeby złapało bezwładność i kręciło się samo. Jak obracasz kołem tylnym a przód stoi na ziemi, będą dochodziły różne metaliczne dźwięki.
Renault Laguna rok 1996 1.8 8V RT
Renault Kangoo rok 2005 4x4 1.6 16V Privilege
Arglist
Kangoojunior
Kangoojunior

Postprzez PhoenixDL poniedziałek, 12 lutego 2018, 17:26

Arglist napisał(a):
Lucass napisał(a):A zatem jeżeli przednie koła mają przyczepność (choćby na postoju) to tylny most jest odłączony od wału i tylnymi kołami powinno dać się swobodnie obracać.

"Swobodnie" to mocna powiedziane to wszystko jest dalej spięte z mechanizmem różnicowym w skrzyni biegów, wałem napędowym i drugim tylnym kołem, trzeba włożyć w to sporo siły żeby obrócić kołem a i tak nie da się nim zakręcić, żeby złapało bezwładność i kręciło się samo. Jak obracasz kołem tylnym a przód stoi na ziemi, będą dochodziły różne metaliczne dźwięki.
Chyba mam tą samą dolegliwość. W przyszłym tygodniu jadę do specjalisty więc będę mógł coś więcej powiedzieć.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
// Phoenix

------------------------------------
Było Clio 2 ph3 1,2,
Było Scenic 1 ph2 1,6 16V
Jest Kangoo 4x4 '06 LUX PRIVILEGE
PhoenixDL
Kangoorzątko
Kangoorzątko

Postprzez PhoenixDL wtorek, 5 czerwca 2018, 09:09

I kolejna porażka jeżeli macie jakiś problem ze swoim kangurem w opcji 4 na 4 to unikajcie wrocławia jak tylko możecie praktycznie każdy z warsztatów w którym byłem nie chciał się podjąć rozebrania dyfra i sprawdzenia co się w nim stało

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
// Phoenix

Było Clio 2 ph3 1,2,
PhoenixDL
Kangoorzątko
Kangoorzątko

Postprzez PhoenixDL wtorek, 10 lipca 2018, 08:50

I niestety. kolejny mechanik rozłożył ręce.
rozebrany cały dyfer i wygląda jak nowy. części według mechanika są jakby wyciągnięte z pudełka. po skręceniu nadal słychać jakby coś w środku tyrkotało. no już ręce opadają. Dodam że sprzęgło działa i przekazuje napęd.

no cóż pozostaje wymontować pozostałe (wał i półosie) i poszukać w inny sposób powodów takiego stanu rzecz.
Jakby ktoś już miał podobny przypadek i znał jego rozwiązanie to będę wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam
Phoenix
// Phoenix

Było Clio 2 ph3 1,2,
PhoenixDL
Kangoorzątko
Kangoorzątko

Powrót do Kangoo 4x4