FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Wiem jak coś zrobić lub mam wiedzę, którą chcę się podzielić z innymi

FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez istanbul sobota, 20 stycznia 2018, 12:19

Witam, posiadam filtr DPF/FAP jak kto woli. Zrobiłem autem od nowości 240 tys km. Jako, że 80% jazdy to trasa, więc nie miałem nigdy problemów z wypalaniem filtra.
Niestety przy ok 240 tys zaczęły się małe problemy. Ilość sadzy była już zbyt duża, auto wpadało w tryb awaryjny (wyższe spalanie o ok 1litr, permanenty smród wypalanego filtra, check engine). Co ciekawe, nie miałem problemów z dynamiką samochodu. Przeszła myśl nawet, że żeby usunąć ten filtr. Poszperałem jednak trochę w sieci i znalazłem filmiki, na których ludzie zwyczajnie przepłukują te filtry wysokim ciśnieniem. Zadzwoniłem do mojego mechaniora i faktycznie powiedział, że robi takie rzeczy.
Po akcji czyszczenia filtra auto jest jak nówka, spalanie spadło znów na 5 litrów i na pewno będzie spokój przez dłuższy czas.
A z tłumika...górskie powietrze :lol:
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła

Re: FAP w Kangoo - nie taki straszny jak go malują :)

Postprzez istanbul niedziela, 8 lipca 2018, 09:28

update:

Minęło 30 tys od momentu płukania.

Żadnych problemów
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła

Postprzez istanbul wtorek, 4 grudnia 2018, 12:13

60 tys od płukania - nadal żadnych problemów.
istanbul
Kangoogaduła
Kangoogaduła

Postprzez Fircyk81 niedziela, 17 lutego 2019, 13:26

Witam ,jak działa fap w kangoo (posiadam 1.5 63 kw 2010) , kiedy i co ile się wypala jak to poznać ? W oplu co 6oo km i nie mogę przerwać , rozpoznaje to po chwilowym spalaniu na postoju i głośnej pracy silnika . Jak to działa w kangurze i na co zwrócić uwagę.
Fircyk81
Kangoorzątko
Kangoorzątko

Postprzez roman123456 poniedziałek, 18 lutego 2019, 21:34

Fircyk81 napisał(a):Witam ,jak działa fap w kangoo (posiadam 1.5 63 kw 2010) , kiedy i co ile się wypala jak to poznać ? W oplu co 6oo km i nie mogę przerwać , rozpoznaje to po chwilowym spalaniu na postoju i głośnej pracy silnika . Jak to działa w kangurze i na co zwrócić uwagę.

Witam,o ile sie nie myle ten typ silnika nie ma tego filtra.Mam taki sam silnik i bez filtra tego i dwumasy . Mam tez fiata 1.3 z tym filtrem i powiem ci ze jak juz jest lekko zapchany to strasznie śmierdzi spalinami koło auta.Wtedy muszę przegonić go po autostradzie tak porządnie i spokój na miesiąc,pachnie koło auta. Tez sie załancza co jakis czas wypalanie filtra bo odrazu włącza sie wentylator przy chłodnicy i większe obroty silnika sa wtedy,a pech jest taki ze zawsze to sie zalancza jak trzeba gasić motor,a wtedy nie wolno.W moim kangoo nie mam tego i całe szczęście.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Renault Kangoo Helios 1.5 dCi 85KM 5-os wersja 2010rok przebieg 96.000tys.km.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
roman123456
Kangoogaduła
Kangoogaduła

Powrót do Wiem